BEZ PLENA U LUGU

Bili su fudbaleri Sremčice nadomak prve radosti u novoj sezoni, delio ih je samo jedan minut od osvajanja jednog boda protiv Crvene zvezde iz Malog Mokrog Luga. Fudbaleri poslednjeg tima na tabeli bili su u prvom poluvremenu bolji rival u odnosu na favorizovanog domaćina. Furiozan početak gostiju kao da je zbunio rivala kome je trebalo više od jednog poluvremena i dosta sreće da bi uknjižio već unapred planirane bodove. Da je bilo malo više koncentracije i manje nervoze u redovima gostiju, sigurno bi epilog ovog meča bio jedna od najvećih senzacija u dosadašnjem toku prvenstva. Ali kad primite golove u poslednjem minutu prvog poluvremena i poslednjem minutu utakmice, onda znate da nešto sa vašim timom nije u redu kad je u pitanju koncentracija i naravno iskustvo. Ovako ostaje žal za propuštenim šansama i gorak ukus poraza koji onespokojava i ne dozvoljava igračima Sremčice jedan opušteniji  pristup narednim utakmicama. Mogu li mladi igrači čiji prosek godina jedva dostiže 20, da se izbore sa pritiskom koji im se nameće i koji ih sputava da pruže mnogo više od onog što smo do sada videli. Poslednja utakmica budi nadu da će ovi momci naći u sebi fizičke i mentalne snage da se izbore sa svim izazovima koji stoje ispred njih. Mogla je već utakmica u Lugu da donese mirnije dane u Obrenovačku 6. Da je mladi Bogosavljević pogodio kod rezultata 0:1, za 0:2, kad je bio u idealnoj poziciji da sa samo nekoliko metara ubaci loptu u prazan gol,  bila bi to verovatno neka druga priča. A prvi gol koji je Sremčica postigla u novom prvenstvu kao da nagoveštava buđenje naših uspavanih napadača. Lepo proigravanje  D.Manojlovića od strane S. Maksimovića i njegova brzina omogućili su ovom momku da upiše prvenac u dresu Sremčice. Ipak, nespretna intervencija naših igrača omogućila je devojci u crnom da u poslednjem minutu prvog poluvremena pruži šansu domaćinu da izjednači iz prestrogo dosuđenog jedanaesterca. Odolevao je tim Sremčice u drugom poluvrmenu znatno iskusnijem domaćinu, u nekim momentima bio čak i bolji, ali poslednjih dvadesetak minuta nisu bili na nivou igre u prvom poluvremenu. Da li je u pitanju bio nedostatak snage i koncentracije, neiskustvo ili nešto četvrto, stvar je na trenerima da nađu odgovor na ovo pitanje. Na utakmici koju je Sremčica odigrala protiv Milutinca u Sremčici, protivnički igrači su jednu trećinu vremena proveli na zemlji zbog navodnih povreda. Naši mladi igrači posle rušenja od strane protivnika, skaču odmah na noge kao da će im sudija brojati ne do deset nego do tri. Naravno, ne želimo da od njih pravimo folere ili zabušante, jer to nije cilj fudbalske igre, želimo da igraju dopadljivo, brzo,  efikasno, ali ponekad treba i sačekati i doći do potrebnog predaha. Naravno sve je to stvar iskustva, ali ne mora se iskustvo sticati samo preko sopstvene kože, nekad je dovoljno pogledati kako to rade drugi.

Sledeću utakmicu Sremčica igra u nedelju, 10. septembra, na stadionu Sremčice.