БОД КАО ПОБЕДА, Сремчица-Торлак 1:1(1:1)

СРЕМЧИЦА: фИЛИПОВИЋ, ГУДОВИЋ, ЗАЈИЋ( РИСТИВОЈЕВИЋ), БРКИЋ, МИЛОШЕВИЋ, САВИЋ, РАДОВИЋ, ПЕРУЋИЦА, РАКИЋ (МЛАДЕНОВИЋ), ЈЕРЕМИЋ, ПАЈИЋ ; РЕЗЕРВЕ: БРКОВИЋ, РИСТИВОЈЕВИЋ, МИЛУТИНОВИЋ, СЕКУЛОВИЋ, МЕДАН, МЛАДЕНОВИЋ, СТЕФАНОВИЋ

Сремчица данас није имала снаге да победи добру и чврсту екипу Торлака. Знало се и за очекивати је било да ће данашња утакмица у Сремчици имати посебну тежину. Сремчица је наступила без двојице изразитих голгетера, Секулића и Бојића, као и без стандардног голмана Брковића. Са друге стране екипа Торлака је наступила са новим тренером, Игором Марковићем, тренером који је пуну афирмацију стекао управо у Сремчици и који добро познаје атмосферу домаћег амбијента. Кажу да је и екипа Торлака играла ослабљена, али то се по отпору који је екипа данас пружила у Сремчици, није видело. Почетак утакмице је наговестио другачији исход. Већ у другом минуту Сремчица је дошла у вођство. Перућица је извео слободан ударац са тридесетак метара од гола гостију. Идеално убачена лопта пред гол Торлака   пала је на пет метара од гола. Довољно је било само да је Никола Пајић мало дотакне  и да лопта заврши у левом углу гола. Било је то сувише лагано вођство домаћих, после кога може да се очекује потпуни дебакл гостујућег тима. Ипак, гости после лако примљеног гола не делују ни мало збуњено, настављају да играју као да се ништа није догодило и већ после десетак минута долазе до своје прве шансе. Из корне лопта долази до слободног играча на ивици шеснаестерца, домаћи играчи делују збуњено, а комбинација се завршава шутем са ивице казненог простора. Млади голман Сремчице, Александар Филиповић, који је данас први пут стао на гол, изванредно реагује и избацује лопту у корнер. После другог узастопног корнера гости су изједначили. Опет одбрана домаћих није реаговала довољно енергично, одбила се лопта на двадесетак метара од гола домаћих а гостујући играч са бројем три  је био довољно вешт и присебан да упути прецизан ударац који голман домаћих није могао да заустави, 1:1 у 17. минуту игре. Пре изједначујућег гола домаћи састав, иако већ драстично ослабљен, остаје без још једног нападача. Ракић Никола, који се после дуже паузе вратио у тим Сремчице и који је требало да буде данашњи адут  тренера Саше Стојадиновића, доживљава повреду и мора да напусти терен. Дакле, имамо још једну потврду Марфијевог закона који каже да ако нешто може да крене наопако онда ће свакако кренути наопако. У тридесетом минуту Сремчица је била најближа поновном вођству. Једна права акција по десној страни, Стева Младеновић је наместио лопту на леву ногу и шутирао. Лопта погађа стативу и одлази ван гола. Да на данашњој утакмици Сремчица има лош дан потврђује и повреда Савића. У другом делу игре уместо њега у игру улази Медан.

У другом делу утакмице се очекивао већи притисак домаћих. Из неких разлога тај притисак је изостао, а оно што би могао бити један од разлога је данас веома лош учинак везних играча Сремчице. Много грешака, много изгубљених лопти, без идеје, са много насумце послатих лопти из задње линије. Таква игра није могла да обезбеди Сремчици предност на данашњој утакмици. Са друге стране гости су неколико пута озбиљно запретили голману Филиповићу. Најбољу прилику за госте је пропустио голгетер Раковић, који је из идеалне прилике са неких пет метара послао лопту главом изнад пречке. У последњих пет-шест минута домаћин је извео неколико акција које су личиле на ситуације из којих  је могуће постићи гол, али је то све било сувише касно да би се дошло до нове радости. Тако је Сремчица данас остала без два планирана бода. Ипак, захваљујући победи екипе Лештана над екипом ТЕК Слога, Сремчица је направила скок на табели, са трећег места померила се на друго место на табели, место које на крају првенства доноси директан пласман у српску лигу. Уверени смо да у наредним утакмицама Сремчица не може да пружи тако бледу игру као данас против Торлака. А какав је данашњи утисак о утакмици, најбоље говоре речи тренера домаћих, Саше Стојадиновића. “ Данас ни једног играча не можеш да прогласиш играчем утакмице“