BOD PO NAVICI

Sremčica se izgleda pretplatila na nerešene ishode. I u trećoj utakmici zaredom podela plena. Imajući u vidu da su od ta tri meča dva bila u gostima-uspeh, a podsećajući se toka svakog duela ponaosob i činjenice da su crveno-plavi četiri puta vodili i da četiri puta u ta tri okršaja prednost nisu uspeli da sačuvaju, teško da bi neko bio zadovoljan. Današnji susret protiv Radničkog u Obrenovcu ipak nije puno naličio onom “čuvenom” od pre 5 dana protiv Stepojevac Vage.  Al.Filipovic(Radičevic),Kilibarda(Erakovic),Vasiljević,Ratković,Stojanov,Bogdanovic,Jovanovic,M.Filipovic(Milisavljevic),Kuzmanovic,Djuričic i Popovic vodili su igru, držali više loptu u nogama, ali niti smo mi stigli do onolikog broja šansi kao pored Hale sportova niti je Radnički, bar po broju izglednih situacija, bio inferioran. Posle naše blage dominacije u prvih četvrt časa ozbiljno je pripretio centarfor domaćih. Udarac glavom sa 5 metara krajnjim naporom zaustavio je golman Filipovic. Opet je Sremčica posle toga prevela igru na drugi deo terena i rezultat te inicijative i zaslužena nagrada stigli su u 37.minutu. Najpre je Jovanovic žestoko raspalio sa 20-ak metara, golman Jadranin odbio loptu koja je nekako stigla do Ratkovića, a on na svojoj levoj strani odlično prošao, zavrnuo na 7-8 metara od gola, a Jovanovic iz drugog pokušaja bio neumoljiv za 0:1. Početkom drugog poluvremena nesvakidašnja situacija na fudbalskim borilištima. Odjednom je trener domaćih Bojanic zamenio čak 4 igrača. Ta i takva šok terapija dala je rezultat. Najpre prečka iz slobodnog udarca, onda je baš jedan od rezervista bio “1 na 1” sa našim golmanom i šutnuo visoko preko gola da bi  u 74. minutu ipak došlo do izjednačenja. Na žalost, dok ovo pišemo, snimak utakmice nismo odgledali, ali po onome što se videlo sa tribina, a još više po reakciji naše “klupe” ofsajd je postojao.  Zastali su momci na terenu, zastao malo i glavni sudija Novakovic dok pomoćnik na toj strani Rajkovic ni pomislio nije da podigne zastavicu, ali se zato opasno razmahao u bukvalno poslednjim sekundama meča. Stuštio se “špic” Radničkog ka našem golu. Pratila su ga u stopu oba štopera, a sa gola je krenuo i golman Filipovic. U opštem metežu lopta se nekako izmigoljila, glavni sudija nije pokazivao nameru da bilo šta svira, ali je zato sa 5 puta veće udaljenosti (opet) pomoćnik “bolje video”.  Slobodan udarac domaćima(srećom bez efekta) i drugi žuti, odnosno crveni našem čuvaru mreže. Naravno, iz tabora domaćina imaju sasvim drugačije vidjenje dve sporne situacije i Sremčica i ne sme da traži alibi u sudjenju pa kakvo god bilo. Sremčica svoj put treba da traži u odnosu prema dresu kakav je danas imao mladjani Kilibarda. U prvom poluvremenu činilo se da ne zna ni šta igra ni gde tačno treba da stoji, ali je i tada, a posebno u drugom delu svojom srčanošću i svojom željom nadoknadio sve i zasluženo ispraćen burnim aplauzom sa tribina. Roki siguran, danas mnogo vremena provodio i van “16” krpeći neretko i tudje rupe. Ratković, sada već izvesno, u uzlaznoj formi, asistent kod gola, prodoran, isto srčan. Miša Vasiljević, prava krtica, brojni startovi, veruju mu navijači, Stojanov neverovatan, gde god lopta da krene on će se naći da je “pokupi”, dva puta opravdano bio ljut na sudiju, jer je čisto odnete lopte u teškim startovima za defanzivca, okarakterisao kao prekršaj. Pravu sreću da stasava pored takvog igrača ima mladi Bogdanović. Danas je (samo) jednom na trenutak ispao iz igre, ostalo obavio sigurno i jednostavno kako i treba na osetljivoj poziciji u timu koja mu je poverena. Naš ofanzivni deo stvorio par lepih više poluprilika nego prilika. Ostali su nedorečeni i sve za po malo “kratki” u brojnim pokušajima kontri i polukontri. Svakako, posebno u prvom periodu igre, odskočio je, ne samo zbog gola, Ivan Jovanovic. Bio je najkonkretniji i najopasniji, kasnije i on ušao u ritam Filipovića, Kuzmanovica i Popovića, koji su veštinu i municiju izgleda čuvali za nedelju i važan i težak duel protiv BSK-a iz Batajnice. Verujemo da će tada, na našem terenu, i kapiten Djuričic, uz mnoge predjene kilometre, dodati i po koji šut, asistenciju, baš kao što to beše u petak na Novom Beogradu. Na kraju, želimo da se zahvalimo domaćinu iz Obrenovca na fer i korektnoj igri, isto takvom dočeku i poštovanju svakog čoveka koji je iz Sremčice ili zbog Sremčice došao na stadion pored čuvenog vašarišta. Sve najbolje sportskim prijateljima u nastavku sezone, a našim navijačima poziv da se snadju i pronadju način da i u nedelju od 15:30 ne iznevere svoje ljubimce i budu u pravom smislu dvanaesti igrač u pokušaju upisivanja druge “trojke” u ovom prvenstvu.