BOMBARDERI!

Kada neko preokrene rezultat sa 3:1 na 3:4 i to kao gost i to protiv ubedljivog lidera(a pritom se bori grčevito za opstanak) onda treba i da se pamti i da se slavi taj i takav podvig. Kada isti taj klub posle tog “čuda” uspe da primi gol od nokautiranog protivnika u 3 minuta zaostavnog vremena onda dodjete, umesto radosti do neba, u stanje očaja i neverice. Taj osećaj ipak i realno brzo mora da prodje kako naše igrače tako i navijače. Ovo što Sremčica radi u prvih 11 kola ravno je senzaciji, poštovanju i apsolutnom mestu ne na naslovnim stranama novina u odeljku “bgd fudbal” nego na onoj prvoj, glavnoj i jedinoj. Imali smo priliku juče u kasnijem terminu da pratimo jednu drugu utakmicu naše lige i slušali sa ponosom komentare i pitanja: kad li igraju sledeću, to treba gledati, kakva “Arena” i prva super liga…Praznik fudbala je bio juče na popularnom “Zemunelu” i šteta što Teleoptik igra u jednom zaista antifudbalskom terminu, a opet sreća da je filijala Partizana toliko ozbiljan klub da su mnogi naši navijači mogli da gledaju direktan prenos cele utakmice, a i posle toga sažeti pregled iste sa golovima, najzanimljivijim detaljima i izjavama pojedinih aktera. Naravno, “optičari” su očekivano bili dobri domaćini, momci na terenu više nego korektni, dostojni budućih šampiona… Ako se malo našalimo jedino nisu bili korektni u prvih osam minuta kada su ekspresno poveli 2:0 i zapretili katastrofom dojučerašnjem hitu prolećne sezone. Ipak, Kilibarda je iz uigrane akcije glavom dao neku nadu, ali je Minic, koji je i u Sremčici jesenas zabiberio, vratio dva gola razlike udarcem sa 11 metara. I tako se rutinski završi poluvreme. U kasnijoj izjavi reče legendarni Albert Nadj, trener domaćih, da je upozoravao, ali gde bi mladost igrača u plavim dresovima juče shvatila i prihvatila da ima tamo neka Sremčica koja je luda ekipa, koja ima tamo nekog trenera Bojana Mijailovića i neke igrače kojima treba još malo, da završe u ovom ritmu tih 8 utakmica u prvenstvu i jednu u kupu pa da i oni postanu i ostanu legende zauvek. Kako su samo jurnuli juče “crveno-plavi” u drugom poluvremenu. Ivelja je rutinski realizovao penal, a onda i Djurić spustio loptu ispod talentovanog Slavkovića i 3:3, očas posla! Strpljivo, pametno čekali su naši priliku za totalni nokaut začudjenih domaćina… i dočekali. 88. minut i trk Ugrice ka golu skoro sa pola terena, a onda majstorska reakcija desnom nogom i pobeda na dohvat ruke. Postojao je tada jedan posto šanse da ostanemo bez 3 boda, za jedan šut su imali vremena mladići Teleoptika i taj jedan je ipak završio u mreži. Kako, to je pitanje za analizu naših trenera, zašto, bespredmetno je sada diskutovati. Sjajan je to uspeh, utakmica vrhunska, efikasnost, za pravdanje sve češće pominjanog nadimka, “bombarderi” iz Sremčice. U sredu od 14:30,u poslednjoj utakmici  koju ćemo kao domaćini igrati na Adi, protivnik je BSK iz Borče, nadamo se, uz maksimalnu ozbiljnost i požrtvovanje, nastavku dobrih igara i rezultata.