DANI MILOŠA ŠARIĆA

SREMČICA – MLADENOVAC 2:1 (1:1 )

SREMČICA: Jadranin, Stošić,Pavlović, Rebić, Resimić, Mladenović I., Savić, Maksimović, Đurić, Šarić, Mladenović S. REZERVE: Stanković, Jevtić (ušao u igru u 88. min.), Radenković, Kovačević, Petrović (ušao u igru u 70 min.), Milosavljević

U FK Sremčica slave dane Miloša Šarića. Vižljasta desetka Sremčice je i u četvrtoj utakmici za redom svojim golom, u ranijim utakmicama bilo ih je više, doprineo pobedi svog tima i tako pogurao crveno-plave ka samom vrhu tabele i mestu koje obezbeđuje povratak u srpsku ligu. To što radi M. Šarić nije slučajno. On to postiže u kontinuitetu zahvaljujući dobroj tehnici, hitrini, osećaju za gol ali i upornosti. Zavljaljujući toj upornosti postigao je i prvi gol za Sremčicu. Naizgled jedna izgubljena lopta koja je odlazila u gol- aut a koju je svojim telom gradio snažni kapiten gostiju u stvari nikad nije stigla da pređe gol liniju. Kao jegulja, Šarić je uspeo da se izvije, da se dokopa lopte na samoj gol liniji a onda da krene prema golu. Prodao je gostima još jedan lažnjak a onda loptu nonšalantno poslao u mrežu. Igrao se 26. minut. Sremčica je bila bolji rival, ređali su se napadi za napadom, dok su gosti delovali dosta bezopasno ne uspevajući da ozbiljnije ugroze gol Jadranina. Tako je bilo sve do 37. minuta. Onda je dosuđen slobodan udarac za goste sa leve strane, nekih dvadesetak metara od gola Sremčice. Usledio je centaršut na drugu stativu, izgleda ne baš dobro branjenu. Protivnički igrač je dobro šutirao volejom, ali je Jadranin uspeo da odbije loptu. Jedan od najboljih igrača na današnjoj utakmici, štoper Mladenovaca, Vukićević, nije dangubio, već je loptu poslao u nebranjeni deo gola za 1:1. Tako se i završilo prvo poluvreme. Drugo je ličilo na prvo. Terenska nadmoćnost Sremčice, uz mnogo obostranih grešaka kao posledica veoma klizavog terena. Kuriozitet današnje utakmice je da je Sremčica, i pored znatno bolje igre, do pobede došla opet zahvaljujući kardinalnoj grešci odbrane gostiju. Jednu nabačenu loptu iz slobodnog udarca, ne posebno brzu i nezgodnu, golman Marko Đorđević , je boksovao tako da pogodi svog igrača od koga se lopta odbila do usamljenog i pomalo zaboravljenog Nemanje Đurića. Poklon lopta kao za rođendan. Naravno, Đurić ne odbija takav poklon, plasira loptu u mrežu i donosi pobedu svom timu. Bila je to četvrta pobeda u nizu tima koji se više ne šali. U nedelju, 17. oktobra današnji pobednik biće pred pravim ispitom, gostuje takođe zahuktalom timu iz Zuca, timu ne tako poznatom kao Sremčica, ali izgleda željnom afirmacije i opasnom protivniku.