DORĆOLSKE MUKE

GSP POLET-DORĆOL 1:2 (1:0)

SREMČICA: Radičević, Kilibarada, Rebić, Bogdanović, Stojanov, Milićević (Dimić od 46.), Mladenović, Ugrica (Popović od 60),Đurić (Arsenijević od 85), Ivelja, Šekularac, REZERVE: Dimić, Mladenović S. Arsenijević, Popović, Filipović M, Vasiljević

Kad  krajnji rezultat dođe iz keca u dvojku, onda se za  pobednika  ne  može reći da nije bio na mukama. Početak je nagoveštavao manje muka za goste. Najpre je Ivelja tukao glavom posle centaršuta sa leve strane. Lopta je za malo otišla iznad prečke. Zatim je isti igrač posle centrašuta sa desne strane tukao volejom, ali opet nije dobro nišanio. Lopta je otišla visoko preko gola. Onda je usledio hladan tuš sa ušća Save u Dunav. Domaći igrači su posle jedne uspešne kombinacije sa desne strane postigli vodeći gol. Precizan udarac po zemlji desnog beka domaćih Kuzmića golman Radičević nije mogao da zaustavi. Sremčica je posle vodećeg gola domaćina imala još nekoliko šansi. Najizglednija je bila ona kad je Šekularac sa druge stative vratio loptu paralelno sa gol linijom, ali niko se od gostiju nije našao na mestu da je lagano prosledi u gol. Opšti utisak iz prvog poluvremena je da su domaći igrači pružili za oko lepšu igru sa dosta kombinacija, kratkih pasova, ali i da je Sremčica snažniji tim koji je stvorio više šansi koje nije uspeo da realizuje. Nisu navijači Sremčice na prvi pogled delovali naročito zabrinuto, računali su da se u drugom delu igre ipak ne mogu ponoviti takvi promašaju kao u prvom poluvremenu. Na vreme je došlo i izjednačenje. U 48. minutu udarcem sa nekih šesnaset metara  levom nogom koja ga je u toku prolećnog dela prvenstva dosta mučila, Dimić je postigao zanimljiv gol, a leva noga potvrdila da se na nju i dalje mora ozbiljno računati. Posle izjednačujućeg gola igrači Sremčice su imali punu inicijativu, stvarali su šanse i davali dosta materijala snimatelju utakmice koji je vrebao sa zidina tvrđave da eventualno jednom veštom montažom napravi dokumentarac o fudbalskoj utakmici   sa Dorćola za rubriku „verovali ili ne“Jer ono što su momci iz Sremčice mašili prosto je neverovatno. Prazan gol širine  7,32 cm uspevali su da promaše iz neposredne blizine. Velike greške su pravljene i kod zadnjeg pasa kad je izgledalo da je gol neminovan, kad je Sremčica imala u završnici igrača više i kad je trabalo da davno reši meč u svoju korist. U tim trenucima, kod rezultata 1:1, videli smo i jedan sjajan šut Ivelje sa nekih 18 metara. Sevnula je levica, opasno se uzdrmala prečka a teško da i kula Nebojša nije osetila podrhtavanje tla. Posle svega što se moglo videti u prvom delu drugog poluvremena nisu mogli ni navijači Sremčice da ostanu mirni i da se kod njih ne javi strah od neuspeha. Da skrati muke sebi i svojim saigračima, da se iskupi za ranije promašaje i da konačno izbegne nekoliko puta ranije viđenu ofsajd zamku, postarao se vođa navale Sremčice, uvek opasan po gol, ali  često i bez dovoljno sreće, Đurić. Umakao je svojim čuvarima, gurnuo loptu pored istrčalog golmana i našao se pred praznim golom. Ovog puta nije mogao da promaši i da je hteo. Na taj način Sremčica je došla do zaslužene prednosti koju na žalost, i pored još nekoliko veoma dobrih šansi, nije uspela da uveća. S druge strane domaćin u drugom delu susreta nije uspeo da stvori ni jednu jedinu šansu. Pobeda na Dorćolu, iako očekivana, ipak je na neki način i prekretnica u nizu od poslednja tri poraza i trebalo bi da predstavlja podstrek timu da u narednim mečevima odigra najbolje što može i da pokuša da izbegne seobu u zonsku ligu. U narednim mečevima nadamo se da će tim biti i jači za Stevu Mladenovića, čije se odsustvo sa terena odražava i na igru kao i na rezultate.

Još jedan detalj sa meča na Dorćolu zaslužuje da se pomene. Sredinom prvog poluvremena došlo je do verbalnog duela između dva igrača domaćeg tima, kapitena i veznog igrača. Pale su i teške reči i ko zna kako bi se sve završilo da se tu nije našao naš Ilija Mladenović. Svojim neokrnjenim autoritetom  stečenim u timu sa Dorćola stao je između svojih bivših klupskih drugara i na taj način smirio neugodnu situaciju pokazavši da ga na Dorćolu još uvek poštuju.