ДРАМА КРАЈ САВЕ

У утакмици које се не би постидели ни највећи режисери драме, Сремчица је изгубила од Бродарца са 1:0. Колико ће гости боловати после ове утакмице, ствар је пре свега имунолошке природе. Они мало старији и са ослабљеним имунитетом сигурно се неће лако опоравити а ови млађи и јачи, надамо се, да ће брзо заборавити ову утакмицу и да ће већ од уторка кренути путем опоравка. Тренер Куновац ће још дуго патити мада ће морати своју бол да крије од деце. Кажу да је Сремчица надиграла Звезду из ММЛ, али је примила гол у последњем минуту, данас не можемо рећи да је надиграла Бродарац, али је била у најмању руку равноправан противник. Данас је Сремчица примила гол у последњој секунди. После смртоносне буре коју преживите, страдате тако што се оклизнете на кору од банане приликом искрцавања. Тако би могао да се опише пораз који су фудбалери Сремчице данас претрпели поред старог железничког моста. Отишло се на утакмицу са зебњом, јер кажу да је Бродарац много јак. У првом полувремену од те снаге нисмо видели баш много. Сремчица је у првом полувремену била бољи тим и мада није створила неке озбиљније прилике није дозволила ни домаћину да се размахне. Једину изгледнију шансу домаћин је пропустио у првом полувремену кад је закаснила наша одбрана, човек је био очи у очи са голманом Јевтићем али је на несрећу шутирао преко гола. У другом полувремену домаћин је имао шансу из сумњиво досуђеног једанаестерца, али је на срећу промашио. У међувремену је опет голман Јевтић  правио бравуре, спашавао госте у ситуацији један на један. Гости су узвратили у три наврата и фалило је само мало присебности и мирноће па да резултат буде промењен у њихову корист. Два пута је Дражен М био у ситуацији да матира домаћег голмана. Први пут је примао лопту у ситуацији кад је најбоље да се шутне из прве. Други пут је опет био у идентичној ситуацији, овог пута је лопту преместио на другу ногу, упутио доста добар ударац левом ногом, али је нажалост лопта отишла који сантиметар преко пречке. Трећа изразита шанса за Сремчицу уследила је кад је млађани Зоран Р упутио центаршут по земљи на другу стативу. Лопту у паду није успео да захвати Мане Т, домаћи играч је избио испред Саше М у корнер. Судац ове утакмице, чије име и није битно, још једном суди у корист домаћих тако што не досуђује чист корнер за госте. Било је још очигледних намерних грешака од стране судије на штету гостујуће екипе, али како је пенал остао нереализован, не може се ни рећи да је директно утицао на резултат утакмице. На крају као што то обично и бива, из једне ситуације која није ни издалека личила на гол, кад је изгледало да је све готово и да гости носе бод кући, лопту убачену из аута домаћи играч успе да шутне врховима прстију према голу гостију. Лопта лагано иде према супротној стативи, удара у њу и улази у гол. Болан тренутак за све људе којима је на срцу Сремчица. Како је играчима, тренеру, навијачима? О Случају, зар мораш да баш сад испољиш сву своју окртутност. Зашто не погледа све ове момке како су се дивно борили, како су били надомак за њих великог успеха. Знамо, господине, да ти знаш да будеш баш, баш неумољив, суров, али зашто у последњој секунди. Зар да нам остаје само очај, без шансе да се боримо за нешто праведније. На крају да изнесемо и нека наша запажања о актерима овог меча. Голман Јевтић сасвим добар, једини проблем има код испуцавања лопте са земље. То од њега много боље ради Александар Ђ. и то увек треба да ради. Милутин Р, доста агресиван и бољи у првом него у другом полувремену. Слаб у дуелу један на један, у другом полувремену је лево крило упутило центаршут кад год је било у прилици. Урош Г. у другој утакмици за Сремчицу донео је право освежење на левој страни одбране. Добар у дуелу, сигуран на лопти, добар у скоку. Урош Ш. својим искуством, нарочито у скок и позиционој игри чини одбрану Сремчице знатно јачом него што би била без њега. Александар Ђ. нема стабилности у игри. Понекад без потребног прегледа игре, често гради лопту уместо да је одложи играчу који је испред њега. Ако поједностави игру, са својом скок игром и снагом учиниће одбрану много бољом.  Тодор Р. недовољно борбен и кад-кад скоро одсутан из игре. Навијачи чекају да се врати његова форма од прошле године, са почетка првенства. Он и сада лако прође поред чувара али остаје недоречен, без завршнице. Стефан Р. док има снаге од њега се може очекивати много добрих ствари, јак је на лопти, луцидан, паметан. Саша М. има нешто што у овом тиму Сремчице нема нико, а то је офанзиван скок. Уместо да игра једноставно и корисно за екипу, покушава да на неки немогућ начин прими лопту, изводећи безпотребне пируете. Кад би само задржао лопту у свом поседу и одложио свом саиграчу, био би много кориснији и бољи играч. Дражен М. се доста труди, добро одрађује деванзивни део задатка али га у нападу нема довољно. Треба још да научи да је најопаснији један контакт са лоптом у шеснаестерцу противника, ударац из прве кад је голман у раскораку и кад се не нада. Такође, мислимо да је једна од мана овог тима и то што играчи из шпица немају никакву сарадњу између себе. Данас нисмо видели да су рецимо Дражен М и Саша М разменили и један једини пас између себе. Како у том случају бити убојит ако изостаје сарадња између кључних играча напада. На то би тренер морао да обрати више пажње и да мало боље уигра овај тандем. Радује да двојица наших најмлађих играча, Немања Ж. и Милош В. играју све боље и боље и да дају тон игри у средини терена. За сада су много бољи у дефанзивним акцијама, али није далеко дан кад ће се осмелити да чешће угрожавају гол противника, за шта имају доста покрића. Видело се данас да тренер Куновац има још доста адута у виду играча који су ушли у игру а богами и према ономе што смо видели на трибинама стадиона крај Саве. Данас је због грешке наше администрације изостао из тима Јован В. На трибинама су виђени и Жарко М као  и Филип К. још недовољно спреман. Да ли за тим Сремчице долазе бољи дани показаће се у наредних неколико недеља. Оно што смо данас могли да видимо је напредак у односу на почетак. А за боље резултате потребно је и више среће, коју данас нисмо видели на страни Сремчице.