HEMIJA

Na dozvoljenom delu prostora (s)našli su se navijači i iskreni ljubitelji i fudbala i Sremčice, oni koji žive od utakmice do utakmice i za koje prepreke ne postoje da bi gledali i bodrili voljeni klub. Brojnih se komentara naslušao juče pisac ovih redova, ali jedan nikako ne izbija iz glave: Ma, dobra je bre ljudi i zona bila, šta nam je falilo… Da li ova rečenica i definitivno znači pomirenje sa sudbinom? Da li ova rečenica (već) prolazi kroz glavu i fudbalerima? To ne znamo, ali znamo da klub mora da bude spreman na svaki scenario tamo negde krajem maja sledeće godine, pa i na ovaj. A kako će da bude spreman? Tako što će koliko sutra, a najkasnije po isteku jesenje polusezone da se obavi razgovor sa svakim igračem i da se vidi koliko njih bi imalo volju da igra za Sremčicu i u ligi niže (ne bi hteli da prejudiciramo, ali daj Bože da dodjemo do dvocifreno brojke), a na mesta onih koji otaljavaju dovesti neke koji će da se bore do zadnjeg minuta svake utakmice, do poslednjeg gostovanja 2021. u Surčinu, da stvaraju hemiju i da se uigravaju i daj Bože naprave čudo do kraja, a u suprotnom budu konkurentni i brzi u povratku u treću saveznu ligu. Danas su A. Filipovic, Bjelanović, Vasiljević, Bogdanović, Stojanov, Ratković, Jovanovic, Ivelja, Kuzmanović, Djuričić i M.Fiilipovic bili šokirani već u 10. minutu. Posle smušene reakcije odbrane igrač gostiju sa 6-7 metara neometan je lako savladao nemoćnog Filipovica(u kasnijem toku meča neocenjenog, a jedina i to odlična prilika Dorćolaca završila se šutem pored same stative iz više nego dobre pozicije.) Na drugoj strani Jovanovic strašnim udarcem pogadja prečku, Kuzmanović mrežu iza gola, a u par navrata šuteve sa poludistance sigurno je krotio odlični golman Lučić. Drugi deo počeo je ulaskom Šekularca, vrlo brzo Milisavljevica, Popovića i Subašića i Sremčica je bila bolja. Kuzmanovicev trzaj glavom otišao je pored gola, Djuričicev hitac na metar od linije  izblokirao je jedan od vrlo dobrih štopera gostiju, Ivelji je Lučić u poslednjem trenutku ušao u šut, a malo pre toga Ivo Šekularac se fascinantno izborio za skoro izgubljenu loptu i onda prelepim, preciznim šutem iskosa sa 12-13 metara pogodio desne rakije. Igrao se 74.minut, a pored već opisane Iveljine ubrzo nakon gola, šansu utakmice propustio je Stojanov u nadoknadi vremena. Utrčao je silovito u šesnaesterac, Bjelanović ga dobro gadjao, ali udarac glavom otišao je samo za koji centimetar pored stative. Dva detalja sa ove utakmice prenećemo, a kao ilustraciju dešavanja u Obrenovačkoj 6. U oba, što slučajno, što( uslovno rečeno) namerno glavni akter trener Bojan Mijailović. Prvi, proslava gola kada je bukvalno prevrnuo sve oko sebe tako da su na travi završili svi sa klupe i oko klupe. Drugi… U cilju poboljšanja atmosfere, zbližavanja igrača, prijatelji kluba dogovorili su se da posle svake utakmice, bez obzira na rezultat, bude organizovana večera. Trener je u prvi mah seo u delu sale gde su uprava i prijatelji kluba, ali je vrlo brzo, otprilike posle 20-25 minuta ustao i krenuo da bude sa igračima. Zatekao ih je, slovom i brojem, trojicu! Pamtimo neka ne tako davna vremena kada po dva-tri sata nismo mogli da isteramo nijednog iz ekipe, kada su imali jedan drugom šta i da kažu i da ukažu, a o šalama, zadirkivanjima da ne pričamo. A onda su na terenu ginuli jedan za drugog… Do gostovanja lideru Brodarcu u subotu valjda će te beskrvnosti i indolencije kod pojedinaca da nestane i valjda će isti ti shvatiti da se utakmica počesto dobija ili gubi i van terena, i pre nego što počne ili onda kada se već završi, baš kao što juče beše..