КЛИЗАЊЕ НА СУВОМ- Сремчица – Баћевац 0:1 (0:0)

Реновирани тим Сремчице није успео да савлада новог-старог члана Зоне, екипу Баћевца. А ако неког не савладате постоји вероватноћа и да будете поражени. Управо се то догодило тиму Сремчице, који је од доминантне екипе у првом полувремену постала губитник у другом делу. Од неких 300 до 400 присутних гледалаца, ако би било анкетирано на полувремену, како ће се меч завршити на крају, 95% би се изјаснило да очекују победу Сремчице, на основу приказане игре у првих 45 минута. Заиста, дуго нисмо видели да Сремчица игра тако допадљиво и агресивно као што је то било у првих 45 минута. Како је то изгледало, ради пружања уверљивих доказа, позваћемо у помоћ статистику. У првих пола сата Сремчица је извела више од десет корнера и још толико скраћених корнера или слободних удараца. Ни за један од тих удараца није се могло рећи да су слабо изведени, напротив, сваки од њих је био велика опасност по противнички гол, али се на основу реченог може закључити нешто и о противничкој одбрани. Искусни играчи гостију су увек, у последњем тренутку, успевали да избаце лопту испред нападача домаћина. Посебна прича је голман гостију Бобан Петровић. На његове бравуре су навијачи Сремчице већ навикли, јер је те своје чудесне одбране демонстрирао између тих истих статива док је носио дрес Сремчице, пре скоро 3-4 године. Овог пута, све што су пропустили његови играчи он је исправљао на маестралан начин. Побеђивао је у дуелу један на један, већ виђене лопте у голу он је на мађионичарски начин успевао да скрене у корнер, једноставно он је данас био највећи противник екипи Сремчице. (И за наук нападачима Сремчице, такав голман се на савлађује снажним ударцима од којих бриде руке, већ оним прецизним, лукавим шутевима у супротни угао, за којим голман бауља, али их на крају никад  не стиже.) Данашњу утакмицу навијачи Сремчице запамтиће и по незаустављивим продорима Стеве Младеновића. Нажалост, ниједан његов центар-шут није био довољно прецизан да би лопта завршила у мрежи. Па хајде и да укажемо на оне најупечатљивије тренутке из првог полувремена. Стева Младеновић краде лопту противничком играчу и излази на мегдан голману гостију, један на један. Бобан Петровић је на време осетио опасност, скратио угао и победио. Само после једног минута, Ракић удара лопту главом, снажно али готово по средини гола и опет тај Петровић остаје несавладан, јер је лопту крајњим напором успео да избаци у корнер. Следи још једна велика шанса за домаћи тим. С. Јеремић на ивици казненог простора себи ствара изванредну шансу, следи оштар ударац по земљи, али лопта пролази тик поред голманове десне стативе. У контра нападу, у 33. минуту, гости долазе до прве и најозбиљније шансе. Д. Гогић излази сам испред голмана Брковића, али слабо шутира на срећу домаћих и лопта удара у мрежу са спољне стране. У другом делу очекивало се да Сремчица појача темпо и да једним голом у мрежи гостију олакша себи посао до краја утакмице. Нажалост, присуствујемо опет паду у игри као и против Комграпа, у другом полувремену.  Противник преузима иницијативу, све више држи лопту у свом поседу и на моменте озбиљно прети. При томе му помажу и домаћи играчи који својим наивним  грешкама доводе у опасност свој гол. Из једне такве грешке, недопустиве за једног одбрамбеног играча, противник успева и да постигне гол. Лукави Д. Гогић се докопао лопте, повео је три-четири корака и онда ухватио домаћег голмана на кривој нози. Прецизан ударац по земљи Брковић није успео да одбрани и гости су повели са 1:0. Према приказаној игри у другом делу, свима је на стадиону било јасно да је то и вероватно резултат који домаћи играчи не могу да поравнају. Можда је то могао само Стева Младеновић, али је опет његов ударац, у прилици један на један, голман гостију успео да укроти. И шта рећи после свега. Сремчица фуриозна али неефикасна у првом полувремену, гости мудрији и бољи у другом делу. Утакмица прелепа за очи за праве фудбалске сладокусце али и за  велику бригу домаћина.

Следећу утакмицу Сремчица игра против екипе Милутинца из Земуна. Утакмица се игра у суботу, 01.09. у 16 и 30 на стадиону Милутинца.