KONTRA RITAM-osvrt na utakmicu sa Radničkim

U nešto izmenjenom sastavu u odnosu na prva dva kola: A.Filipovic,Rajkovic,Vasiljević,Bogdanović,Stojanov,I.Mladenovic,M.Filipovic,Ugrica,Djurić,Ivelja i S.Mladenovic, Sremčica je osokoljena dobrim startom ušla u duel sa Radničkim(NB). Nekako unazad godinama vanredna kola nisu donosila veliku sreću našem timu, plus kad ugledasmo i onu kišu i nevreme, uplašismo se.. ispade i sa razlogom. Imperativ pobede bio je prejak teret crveno-plavima. Olovnih nogu, bezidejno, upustivši se u trku sa gostima, činilo se i bod je bio misaona imenica. Ritam koji je odgovarao mladoj ekipi sa Novog Beograda(pojačanoj iskusnim Lovrićem i Nikolićem) nismo poremetili nijednog trenutka. Tražimo i imamo opravdanje za našu ekipu, podržavamo ih i zaista je bespredmetno da posle jedne utakmice “ospemo” po njima, jedino što ne možemo kao posmatrači da shvatimo je da od 100 duela protivnik “dobije” 99… a usput smo mi (kao) domaćini. Plod svega gore izrečenog  je logična egzekucija čoveka zvanog “osećaj za gol” Nemanje “Karambe” Nikolića koga, na žalost, posebno taj osećaj služi kada igra protiv Sremčice. U svom stilu pronašao je sa 11-12 metara put lopti do mreže za 0:1 u 26. minutu. Jedna od brojnih kontri popularnih “majstora” rezultirala je izlaskom bivšeg OFK-ovca Veličkovića na “jedan na jedan” sa Filipovićem i rutinskom realizacijom za 0:2. Igrao se 40.minut, a od 46. pa do kraja domaći su ostali gde su i bili na početku jer ulasci  Šekularca,Rebića,Arsenijevića i Subašića nisu doneli bitniji pomak. Jedino vredno pomena delo je jedinog raspoloženog našeg igrača Nece Djurića, ali kad je i taj pokušaj u 83.minutu vrhovima prstiju osujetio golman Kožul bilo je jasno da bodovi odlaze, a da zlo bude veće, u zaustavnom vremenu,zbog prekršaja izvan šesnaesterca drugi žuti karton dobio je Aleksandar Filipovic. Sve u svemu, korektna, fer utakmica, čestitke mladom sastavu Novobeogradjana i njihovom treneru Poljaku i na ponašanju i na prikazanoj igri. Čestitke i izvrsnom sudiji Nikoli Katiću na, za njega, uobičajeno sigurnom deljenju pravde. U zgusnutom rasporedu vremena za detaljnije analize nema, čeka nas gostovanje zahuktalim Leštanima koji su sa tri pobede u tri kola otvorili prolećni deo, rasterećeno i mirno treba da odigramo taj meč, da probamo da se i rezultatski i igrački vratimo jer nas posle toga čekaju dve utakmice na domaćem terenu koje će verovatno i presuditi o našem statusu u Srpskoj ligi grupa “Beograd”.