КУП УТАКМИЦА: СРЕМЧИЦА – ХАЈДУК СА ЛИОНА 1:1 (0:1), пеналима 4:2

У утакмици која је обиловала промашајима и са једне и са друге стране, са измењеним саставима, екипа Сремчице је после бољег извођења једанаестераца успела да се пласира у друго коло купа Србије на територији ФС Београда. Данашња утакмица би могла бити приказана у некој школи фудбала али и у некој шаљивој тв емисији са темом, шта је све и одакле могуће промашити мету димензија 7,32 х 2,44 метара. Актери као да су се утркивали ко ће да изведе невероватнији промашај. У почетку смо мислили, с обзиром на већ виђено у јесењем делу првенства, да су момци из Сремчице по том питању ненадмашни. Међутим, испоставило се да и градски момци, ови са Лиона, имају невероватан таленат за наведену дисциплину. Кад би сад хтели да описујемо само оне најневероватније сцене, било би нам потрено најмање две овакве странице. Зато, препустимо то учесницима нека пребирају по својим главама и нека се чуде и себи и другима. Да је сличних промашаја било и у прошлом веку, сазнали смо из питања бившег председника клуба, Богосава Нешића упућеног Мирославу Лукићу-Црнцу, на трибинама за време данашње утакмице: „Сећаш ли се кад си на оном голу до свлачионице промашио са два метра празан гол“ ( време одигравања утакмице са које си и после 50 година памти промашај било је вероватно шездесетих година прошлог века). Одговор је био потврдан. Да је враг однео шалу видело се на полувремену кад је тренер Куновац у игру убацио специјалца за куп утакмице, Милуна Милића- Мигета, играча који већ неколико година игра само куп утакмице и успешно води свој клуб у наредна кола. Већ први контакт са лоптом Милун је могао да претвори у гол. Нажалост његов ударац левом ногом је фијукнуо изнад пречке противничког гола. До три  минута пред крај утакмице гледали смо већ поменуте промашаје, да би  Миге у   90 минуту, на себи својствен начин да се нађе тамо где ће лопта да стигне, убацио лопту у мрежу за резултат 1:1, на радост публике која воли извођење једанаестераца као начина да се дође до победника. Показало се да су фудбалери Сремчице били успешнији у том сегменту игре: Тодор Р, Урош Г, Филип К и Стефан Р били су веома сигурни шутери  са 11 метара. Да би то било довољно за победу побринуо се и наш голман Вељко Јовановић, који је успео да заустави један шут гостију са 11 метара и на тај начин омогући пласман у наредно коло купа.