NIZ OD ČETIRI NULE

Na prvi pogled deluje loše, ali nije baš sve tako kako izgleda

Kada bi ovaj klupski sajt bio neka novinska rubrika i kada bi pisac ovih redova dobio zadatak da od 20 klubova Srpske lige izabere jedan koji će da izanalizira i (pr)oceni verovatno bi Sremčica bila na zadnjem mestu. Gledajući kao navijač ovu utakmicu, a posmatrajući i ostale oko sebe raspon raspoloženja se kretao od očaja do ushićenja, od negodovanja do ovacija… Tanić, Vasiljević, Ratković, Popović, Stojanov, Bogdanovic(Sremčevic), Jovanovic, Filipovic(Bjelanovic), Kuzmanovic, Djuričić i Milisavljevic(Vasić) uspeli su prvi put ove sezone jednu bitnu stvar: da se vrate u igru i život i poraz pretvore u nerešen ishod, umalo i u pobedu. A, slutilo je na zlo. Posle taktički jakog, ali igrački očajnog prvog poluvremena u drugom je sevnulo na sve strane. Idealan centaršut Martinovića posle kornera dva metra visoki Lekić u 56. minutu lako glavom pretvara u 0:1. Jurnuli su tada Batajničani iz svih snaga, a za dvema prilikama dugo ce žaliti. Odlični Helajzen izleteo je “1 na 1” pred Tanića, ali odličnom reakcijom mladi golman sprečio je totalni krah koji je ipak mogao da usledi samo dva minuta kasnije. Lekić sam na svega 3 metra, ali lopta umesto u mrežu odlazi visoko preko prečke. Na drugoj strani spetljao se Milisavljević u idealnoj situaciji, gostujući golman je paradom skoro na 16 metara izbio u zadnji čas loptu ispred Kuzmanovića, ali je onda Jovanovic rešio da nastavi i u trećoj utakmici golgeterski niz. Sjajnim prodorom i šutem sa 15-ak metara u malu mrežicu doneo je izjednačenje, a u poslednjem minutu nadoknade umalo i pobedu. Kontru i kolosalnu šansu sprečio je golman Kovačević obgrlivši obema rukama zahuktalog napadača. Jedan od najboljih sudija u ligi, Vukašin Delevic, dosudio je kontra-faul. Iako je sa tribina ta odluka delovala barem čudno ostaje nam da verujemo da Sremčica nije teško oštećena, a ruku na srce nerešen ishod nekako i jeste najpravedniji. Treneru Šimičiću predstoji težak zadatak. U vatru gura golobrade momke, oni tu priliku koriste(Filipovic,Bogdanovic,Tanic,Kilibarda), vrebaju sa klupe i Sremčevic,Vasić,Erakovic,Puhalo, gledali smo pre neki dan i ekstra talentovanog(2004.godište) Pecu Živanovića i sve je to lepo, ali takmičarski i trenutno ovoj ekipi fale dva jaka, dobra, iskusna igrača. Rukovodstvo, čujemo, radi na tome i verujemo da tada ni ovi mladići neće strepeti od ispadanja iz ove jake i prestižne lige. Na kraju, slovo i o svakom pojedincu. Posle odličnih partija Rokija Filipovića, a plus pod teškim pritiskom prve utakmice na svom terenu u Sremčici, mladi 19-godišnji Mihailo Tanić održao je svih 90 minuta maksimalnu koncentraciju, u kriznim momentima spasao siguran gol za 0:2 i pokazao da, uz predan rad i voljni momenat koji ima prema dresu koji nosi, klub najmanje treba da brine za mesto ispred gola. Tu treba dodati i sjajnog momka Nikolu Radičevića pa nije ni čudo što se posle meča oteo uzdah jednom od vernih navijača: -Eh, da su nam svi kao golmani.. Bekovi Vasiljević i Ratković polako prave priču da šef više neće morati da misli ko će dobiti dresove “2” i “3”. Bravurozna dva starta Vasiljevica u prvom delu sprečila su već u ranoj fazi vodjstvo gostiju. Ratković dobro postavljen, odlično kretanje, centaršut, tehnika, samo tako da nastavi. Stojanov će napraviti dosadnim ovu rubriku. Ko ga nije gledao uživo, propušta mnogo. Pregled igre, savršen skok, čisti startovi, opasan kod prekida…bravo! Uz njega Bogdanović, oslobađa se polako, junački se bori na zahtevnoj poziciji. U sredini Popović, Filipovic i Djuričić, mnogo trčanja, malo grešaka, ali i dalje mislimo da Zeka mora više napred. Možda tu iza njega čekamo jednog dobrog zadnjeg veznog. Drugog možda čekamo u samom špicu. Ovaj klub veruje Filipu Kuzmanovicu. Pratili smo i na ovoj utakmici, dva igrača mu non-stop stoje za vratom, nema prostora da bar jednom upotrebi svoj razoran šut. Špic nekog drugog profila i njega bi rasteretio, pa početi nekad i sa klupe, a onda iznenaditi protivnika koji ne zna s’ kim ima posla. Biće to dobro,ali ne sme ni Ivan Jovanovic puno da pobegne po gol učinku. Eto i njega u sjajnoj formi, tri utakmice ne samo da trese mreže nego predstavlja permanentnu opasnost svih 90 minuta. Luka Milisavljevic čak i kad nije u najidealnijem izdanju ima podršku publike. Više ulazio nego počinjao, imamo utisak da će sa još utakmicom-dve u kontinuitetu osim retko vidjene želje i borbe iskazati i veću produktivnost. Osveženje i veliki doprinos izjednačenju dali su u drugom poluvremenu Sremčevic, Vasić i odlični Bjelanović istakavši kandidaturu da bar neko od njih trojice zauzme mesto u prvih 11, možda već u nedelju kada crveno plavi idu na teško gostovanje Crvenoj zvezdi u Malom Mokrom Lugu.