PENALI SVE REŠILI

Filipovic,Sekulović,Zajić,Milutinovic,Brkic,Medan,Sekulić,Vasiljević,Stankovic,Pajić i Gudovic. Početni sastav Sremčice,očekivano prošaran u odnosu na prvenstvene utakmice dostojno se suprotstavio u skoro idebtičnoj meri iskombinovanom sastavu Radničkog sa Novog Beograda. Odmah da preciziramo,potpuno zasluženo ekipa popularnih “majstora” prošla je u polufinale. Bili su gosti za tu nijansu bolji,konkretniji,sigurniji…Prečka našeg gola zatresla se u 20.minutu,a samo nekoliko minuta kasnije retko vidjen bilijar na fudbalskom meču. Udarac gostujućeg napadača odbio se od stative,onda se lopta gol linijom prošetala do druge,pa opet tom istom gol linijom vratila se do one iste stative odakle je koji sekund ranije krenula “na put”. I ako ni tada nije bio gol,dobili su ga igrači Sremčice kad su se najmanje nadali. U poslednjoj sekundi prvog poluvremena u situaciji koja je bila apsolutno bezopasna tamo negde na rubu šesnaesterca neoprezan start,fudbaler Radničkog je za taj milimetar bio unutra i penal. Rutinska realizacija za 0:1 i odlazak na odmor.

Stevan Mladenovic je od 46.minuta zamenio Sekulića i standardno kad udje sa klupe uneo živost,postali su ubojitiji napadi i nakon jednog Luka Medan se našao u izglednoj situaciji i sa 10 metara odlično gadjao levi ugao,ali  već savladanog golmana spasao je centarhalf “crvenih” i sa gol linije rukom otklonio opasnost. Sjajnom sudiji Milenkovicu ništa danas nije moglo da promakne. Pokazao je na 11 metara,a Nikola Brkic neumoljiv i siguran – 1:1. Od tada dopadljiva igra za oko 200 gledalaca,opet čini se Radnički bliži golu,njihov rezervista dva puta se propisno obrukao kada sa   svega par metara nije uspeo da savlada odličnog “Rokija” Filipovića. S’ druge strane Steva je izbacio Pajića,ali je in lobovao i golmana,ali i gol Radničkog i poslastica je bila na vidiku- penali! Na žalost,na golu Radničkog stoji,u stvari,golman Partizana,trenutno na tzv. “kaljenju”,ali od leta skoro izvesno jedan od dva golmana “crno-belih”. Maestralno je Lazarević redom skidao udarce Radovića(koji je uz Jeremića ušao još u 2.delu), Zajića i Mladenovića,a osim našeg bivšeg Janićijevića svi iz Radničkog su bili sigurni,dovoljno za 0:3 i zaslužen prolaz u skladu i sa ambicijama kluba. Ni Sremčica ne treba da žali. Pokazala je da može da se nosi sa srpskoligašem,korektno odigrali i treba da budemo prezadovoljni ovogodišnjim izdanjem u Kupu. Ljudi iz kluba istovremeno treba da vide i šta je to što je juče nedostajalo da bi jedan ovakav rival mogao i da se savlada. Jedna kratka analiza pojedinačnog učinka:Filipovic na golu,već rečeno,odličan i siguran,odbranio i 1 penal na “ruletu”,nije kriv što je na drugoj strani bio još bolji,fenomenalni Lazarevic. Sekulović jak,čvrst u duelu,pokazao da možd da se računa,fali mu malo brzine i rutine,ali to se verovatno stiče većim boravkom na terenu. Zajic odličan u prvom delu,sve zaustavio po svojoj strani,”probijao” uporno po boku što,na žalost,igrači iz veznog reda nisu umeli da iskoriste. U drugom poluvremenu pad i u defanzivi i u ofanzivi. Slično i sa Milutinovicem,dobru igru umalo da uprska pred kraj kada su igrači gostiju “sekli” njegove lopte u blizini našeg gola,ali srećom nisu materijalizovali. To ne menja na ranije iznetom stavu da je to stabilan centarhalf koji može mnogo,ali za Srpsku ligu mora mnogo još i da radi. Brkic juče komandant parade,svuda stizao,delio i lopte osim “svoje” defanzive,dao gol iz penala,ostao je kod mnogih navijača žal što i na kraju nije bio jedan od prva tri izvodjača…Medan etrčao dosta,”kidao” igru protivnika,juče se osmelio i da više učestvuje u kreiranju naših akcija,iako je uglavnom ostalo na pokušajima,vredi pohvale baš kao i direktan uticaj kod jedinog gola. Luka Sekulić juče bez nekog učinka,na poluvremenu zamenjen da bi imao više odmora do subote, i ako je,ako neko ima pravo na višak odmora i na malo “protekcije” on je taj. Miša Vasiljević,kako li je njemu bilo to on zna. Posle skoro 6 meseci opet starter,drugačiji je teren,drugačije je sve,osetilo se to..ali nekako je pregurao,voljom i borbenošću mnogo nadoknadio,a već sledeća će biti mnogo lakša,a on sigurno onaj pravi kakvog ga publika pamti i obožava. Kapiten i centarfor Cvetko Stanković..,alal vera,momak koji je od prvog dana u klubu,uvek strpljiv i nikad nametljiv, lepo je i od trenera Stojadinovića što poštuje,a lepo je i što je Cvele juče otvarao,borio se,neretko nagradjen podrškom i aplauzom sa tribina. Nikola Pajić,”rezervni” špic,mnogo toga zna sa loptom,opet je kao u nedelju imao neke solo kreacije koje publika uvek voli,mora za svoje mesto ubuduće da bude još opasniji i konkretniji,svakako za njegove godine i prostora i vremena ima. Uroš Gudovic,zaista neumoran,pravi profesionalac,čas na jednom mestu,pa na drugom,ali nije mu juče smetao. Inače ove polusezone jedan od igrača sa naj ustaljenijom formom.  Na kraju,sve pohvale na račun ponašanja uglavnom mladih igrača Radničkog,a isto tako i svih  naših momaka,publike i rukovodstva. Ako da Bog da prodjemo u viši rang, pa neka i gubimo,ali ovakvim vladanjem i dočekom suparnika, pripadaćemo sugurno višem rangu beogradskog i srpskog fudbala.