Po jutru se dan poznaje

PRVA ISKRA – SREMČICA 0:1 (0:1)

Sremčica je u potpuno novom izdanju, sa skoro kompletno renoviranim timom odigrala i treću utakmicu u pripremnom periodu. Čini se dovoljno da verna publika, koja i u ovim vrelim danima prati klub, stekne i neke prve utiske. Naravno, i rukovodstvo kluba, na čelu sa predsednikom Radetom Petrovićem  koje je uložilo silan trud da posle ispadanja ekipa (p)ostane još jača i da bude rival za poštovanje u novoj, zonskoj, ligi. Marković,Stošić,Pavlović,Obradović,Resimić,I.Mladenovic(kapiten),Šarčević,Milosavljević,Maksimović,Šarić i S.Mladenovic odigrali su vrhunsko prvo poluvreme protiv jake, moćne Prve Iskre u Bariču. Nisu juče domaći imali ni brojeve ni imena na dresovima,ali ko imalo poznaje prilike u srpskom fudbalu mora da ustukne pred pomenom Garića, Krnete, Rajića, Jerkovića itd,itd… Na kraju, heroj je ispao golman Matić. Posle izvedenog udarca sa ugla i vodjstva od 1:0 u 28.minutu, samo 5 minuta kasnije Maksimovićev udarac sa penala efektno je odbranio čuvar mreže domaćih. Šarić je mogao da ispravi grešku kolege, ali je i u situaciji “1 na 1” negde oko peterca odlični Matić ponovo izašao kao pobednik. U drugom poluvremenu šansu su dobili i golman Jadranin,Savić,Galić,Djurić,Rebić,Arsenijević i Stanković. Dobili i maksimalno Iskoristili. Drugo poluvreme je čak bilo sadržajnije i bolje od prvog. Redjale su se šanse Djurića, Arsenijevića, Mladenovića, ali je i Iskra postala opasnija pa je Jadranin dva-tri puta morao ozbiljno da se istakne i pokaže da će sa kolegom Strahinjom Markovićem i trilingom štopera ispred predstavljati teško premostivu prepreku za napadače u Zoni.  Trener Radišić, očekivano, doneo je disciplinu u igri, a već se nazire i prepoznatljiv sistem i stil koji će crveno-plavi na terenu pokušati da sprovedu u delo. Uz njega na klupi ponovo i Velja Jovanović, zvanično u funkciji trenera golmana, a nezvanično i neko  ko odlično ume da motiviše i “pogura” igrače, ali i da se bavi organizacijom i prezentacijom kluba na svim nivoima. Sve u svemu, navijači Sremčice (pre)zadovoljni su početkom, ali on ne sme ni da opusti ni da zavara igrače pred 30 teških utakmica u prvenstvu, ne sme da ih opusti čak ni uz slatko i lepo saznanje da su u subotu “spustili gard” ekipi koja je pre samo 2-3 meseca čisto i zasluženo slavila protiv beogradskog Partizana, a o čemu je danima brujala cela fudbalska Srbija…Inbox