ПРВА ПОБЕДА У НОВОЈ СЕЗОНИ, СРЕМИЦА – НАПРЕДАК 1:0 (1:0)

Било је интересантно видети фудбалере Сремчице како ће се снаћи на домаћем терену, у утакмици која, како се чује са свију страна ,, мора да се добије“. Радозналост је будила и чињеница да су фудбалери Сремчице пружили одличну игру у ММЛ, да су били бољи противник од домаћина, да су водили до 45 минута са 1:0, а да су изједначујући гол примили из непостојећег једанаестерца и да су на крају и други гол примили у последњем минуту утакмице. Тренер Куновац, доследан у захтеву да се посећују тренинзи, променио је екипу која је наступала у ММЛ. Из поставе која је наступала на гостовању изостао је Саша М и Елвис М , док је због црвеног картона ван строја био и Јован В. Сремчица је у почетку утакмице била агресивнији тим, покушавала је да искористи збуњеност играча Напретка из Медошеваца и готово да би утакмица била решена још у првих 20 минута да је Тодор Р, који је промовисан у новог капитена, испољио мало више одлучности и вештине. Наиме, Тодор је био два пута очи у очи са голманом и није ни  упутио лопту ка голу. Трећи пут је из соло акције погодио стативу, али нажалост лопта се одбила у поље, на лопту је натрчао Дражен М, убацио је у гол, али су судије виделе недозвоњену позицију стрелца, и гол је поноштен. Са друге стране и гости су дошли у ситуацију да постигну гол или можда и више, по шансама које су створили преко наше леве стране, користећи слабост наше одбране. Онда је на сцену ступио Стефан Р и подсетио на дане кад је дизао публику на ноге, својим прецизним шутевима и дриблинзима. Примио је лопту на левој страни, кренуо је са њом готово по линији шеснаестерца чекајући бољу позицију за шут. Онда је севнула десница и мрежа се затресла мало испод места где се састају пречка и статива. Дуго наши навијачи нису имали прилику да виде овако спектакуларан гол, прецизан и разоран шут. Било је то средином првог полувремена и нико у том тренутку није помислио да ће то бити једини гол на утакмици. После примљеног гола гости се све више отварају и прете, нижу се њихове шансе које на срећу промашују али и које наш чувар мреже Александар Ј успешно амортизује. Све у свему, последњих петнаестак минута утакмице пробудили су код навијача Сремчице велику зебњу, хоће ли уопште издржати под великим притиском гостију. Нисмо од играча домаћина видели ништа од те велике борбености и доминације које су испољили недељу дана раније у Малом Мокром Лугу. И у том првом полувремену можемо издвојити само три имена за похвалу, голмана Александра Н Стефана Р и Немању Ж. Немања Ж, најмлађи фудбалер Сремчице био је пример како се треба борити за свој тим. Поред борбености испољио је завидан ниво знања, и још кад би из свог понашања избацио гестикулације и реакције на одлуке судије и своје грешке, тешко да би му се могло наћи мане с обзиром на његове године. У другом полувремену Сремчица је дуго имала јалову иницијативу. Пробудио се и Милош В и својом игром допринео да се стекне утисак да је Сремчица близу да постигне и други гол, али  нажалост његови завршни пасови су били мало јачи него што је то требало и шансе су отишле у неповрат. При крају утакмице се код домаћих играча осетио и велики страх, да ли ће издржати до краја и тако остварити прву победу у првенству. На крају је домаћи тим и победио, али искрено речено уз много, много среће, јер је противник створио доста такорећи стопостотних шанси а зашто нису постигнути голови, криви су њихови нападачи и наравно, Александар Јевтић. У следеће две утакмице Сремчица ће имати озбиљне противнике. Најпре у недељу гостује Бродарцу, а затим у госте долази тим Звездаре који је и јесенас однео победу у утакмици која је играна у самој завршници јесењег дела лиге. И један бод из те две утакмице био би успех за ову младу екипу Сремчице, а до њега се може доћи само бољом игром него што смо то видели у недељу протим Напретка.