PRVO KOLO KUPA SRBIJE-FK REKREATIVO 011-SREMČICA 0:10

SREMČICA: Jovanović V, Mustafa E, Savić S (Radovanović Z), Stanković C, Šestić U, Vidović Ž (Gavrilović N), Kostić F, Medan L, Savkić D, Manojlović D, Nikolić K

U utakmici I kola kupa Srbije Sremčica je igrala sa članom međuopštinske lige grupa A, FK Rekreativom 011.  Utakmica je odigrana na terenu FK Minel u Ripnju. U utakmici u kojoj su šansu dobili uglavnom igrači koji su imali manju minutažu u dosadašnjem toku prvenstva, dominirali su, očekivano, igrači Sremčice, koji su pored deset postignutih golova mogli da u mrežu domaćina smeste sigurno još pet-šest golova. Kuriozitet ove utakmice je da je prvo poluvreme završeno samo sa jednim golom prednosti. U drugom delu utakmice Sremčica je postigla 9 golova i odigrala jedno od najefikasnijih poluvremena u istoriji. Gotovo da je efikasnost u tom delu meča bila 90% za razliku od prvog dela, gde bi efikasnost, brojčano izražena, bila jedva nekih  20%. Prosto je neverovatno koje su sve šanse gosti propustili. Kao da su se takmičili ko će više da promašuje. Kad su trebali da šutiraju oni su proigravali, a kad su trebali da proigravaju, oni su šutirali. U prvom poluvremenu su i domaći igrači stvorili dve tri izgledne šanse ali su ih zbog loše reakcije svojih napadača, lagano propuštali. Najefikasniji igrač u timu Sremčice bio je Manojlović, sa tri postignuta gola i sa dve asistencije. Po dva gola su postigli Elvis i Gavrilović a po jedan Stanković i Medan. Naročito je bio lep pogodak kapitena Stankovića, koji je loptu sa nekih 12-13 metara prosto zakucao u raklje gola.  Kod visokog vođstva, fudbaleri Sremčice su delovali pri kraju utakmice veoma opušteno te su dozvolili da protivnik u kontranapadu u dva navrata bude brojčano daleko nadmoćniji, dok su naši igrači ostajali duboko na protivničkoj polovini. Ovakve slike i jedno neodgovorno opuštanje jedan ozbiljan zonaški tim ne bi smeo sebi da dopusti, pa makar vodio i sa dvadeset golova razlike. Treba još napomenuti da je u timu Sremčice debitovao golman Jovanović V a da se posle više meseci u timu Sremčice pojavio i povratnik iz Prve Iskre, Filip Kostić, i da je ostavio odličan utisak.