„SREMAČKA ZVONA ZVONE…“

Konačno su dočekali navijači Sremčice da “odmore” svoje nerve i da posle nekoliko utakmica koje su bile neizvesne do poslednje sekunde, napete i teške, odgledaju jedan meč sa skoro unapred izvesnim ishodom. Lišeni pomoći 5-6 ponajboljih igrača(uglavnom zbog povreda) Lazarevčani,koji jesu “fenjeraši”, ali su isto tako sa 5 pobeda i jednom nerešenom igrom bili hit prolećne sezone, nisu mogli više. Od prvog minuta ekipa u sastavu Brkovic,Gudovic,Ristivojevic,Brkic,Miloševic,M.Savic,Sekulić,Radovic, Perućica,Jeremić i Mladenovic zagospodarila je terenom. Redjale su se šanse Perućice,Radovića,Brkica,a dva skoro preslikana gola postigao je Luka Sekulić. Munjevite prodore po levoj strani Steva Mladenovic završio je prizemnim centaršutevima, a prvi strelac “Zone” sa 10-ak odnosno 5-6 metara dva puta je prosto zakucao loptu u mrežu.., dovoljno  za sigurnih 2:0 na poluvremenu. Ni u nastavku se ništa nije menjalo. Idealno vreme, sjajna podrška sa tribina “naterali” su naše momke da već u 50.minutu preciznim udarcem Stefana Radovića “overe” pobedu. Trener Stojadinović, logično, povlačio je jednog po jednog, Jeremića,Perućicu i Brkića,a na teren su izašli Vasiljević,N.Pajic i Milutinovic. Nikoli Pajiću nije mnogo trebalo da posle lepe solo bravure stavi tačku na današnji meč za konačnih i lepih 4:0. Utakmica u kojoj golman Brkovic i bukvalno prvi put loptu pipne u 82.minutu sigurno nije realan pokazatelj prave snage ovog tima, ali današnja rutinska igra i pobeda nepogrešiva su potvrda da  igrači i stručni štab dobro i vredno rade i bilo bi zaista lepo da već za dva dana to krunišu u duelu četvrt finala kupa na teritoriji FSB protiv renomiranog rivala, dugogodišnjeg člana Srpske lige, a nekih ranijih godina i Prve i Druge savezne i finaliste  kupa u nezaboravnoj utakmici sa Partizanom odakle im i potiče čuveni nadimak “majstori sa Dunava”. Utakmica Sremčica-Radnički(Nbg) igra se u sredu,24.04. u 16:30 na stadionu u Sremčici. Što se prvenstva tiče, sada već kao lideri i sa 2 boda prednosti u odnosu na prvog pratioca, u goste idemo uvek neugodnoj Turbini u subotu,27.04. u 16:30 na stadionu u Cvetovcu.Poziv navijačima da daju punu podršku našim igračima u nastojanju da ovu seriju utakmica nedelja-sreda trijumfalno okončamo i pokažemo da nismo slučajno tamo gde sada jesmo, a na radost svih kojima je crveno-plava boja na srcu.