СРЕМЧИЦА КАО ПСЖ; Борац-Сремчица 0:5 (0:3)

Ако би навијачима желели да у најмање речи опишемо однос снага на утакмици у Лазаревцу, између Борца и Сремчице, онда би комотно могли рећи да је био као на утакмици ПСЖ-Црвена Звезда. Гости из Сремчице ушли су у данашњу утакмицу мирно као да су били сигурни да ни један бод неће остати у Лазаревцу. Да ли је ту сигурност уливао повратак у тим два најискуснија играча, Рашковић М. и  Јеремић С. као и психолошка припрема играча од стране стручног штаба, не знамо , али би желели да овакву  Сремчицу виђамо што чешће. Јесте да је данашњи противник деловао најслабије од свих досадашњих, али исто тако не смемо заборавити да је у Лазаревцу два бода оставио и Хајдук са Лиона, који тренутно заузима треће место у лиги, као и да је данашњи противник Сремчице донео сва три бода са гостовања у Сопоту. Ипак, највећи противник Сремчице је данас био веома лош терен, нераван, са мало трави и веома тврд. Али кад и у таквим условима постигнете гол на време онда утакмица добија сасвим жељени ток. Играо се 21. минут кад је  Секулић Л. са корнер линије одиграо повратну лопту на  Рашковића. Ако је бивши играч Ц.З. само неколико минута раније у сличној ситуацији утрчао раније него што је то било потребно, овог пута се на време извукао уназад, из прве опалио по лопти и голману домаћина је остало само да је испрати погледом, 0:1. Други гол пао је у 36. минуту. Данас веома расположени  Секулић Л. је одиграо дупли пас са  Јеремићем, негде на 20 метара од гола, силовито ушао у казнени простор, прихватио лопту, заобишао и голмана и мирно пласирао у мрежу, 0:2. На самом крају првог дела игре,  Рашковић  је упутио са десне стране употребљив центар-шут на другу стативу. Тамо је одлично скочио Секулић Л, готово да је уштоповао лопту за Стевана М. коме је остало само да потури ногу и да се упише у стрелце. У другом делу игре гостујућа публика се нервирала због нешто пасивније игре Сремчице, јер се стицао утисак да би само мало агресивнијом игром гости могли да напуне мрежу домаћина. На четврти гол се чекало скоро 25. минута од почетка другог дела игре. Стева М је прихвато лопту негде на двадесет метара од гола противника, убацио је прецизно у казнени простор, готово на ногу  Секулићу,  који је после само једног додира упутио лопту у супротини угао и на тај начин заслужио епитет играча утакмице. Код петог гола видели смо мали шоу Пајића, који је ову утакмицу почео на клупи. У петерцу је успео да превари два противничка играча, избије сам испред голмана и прецизно погоди супротни угао. Поред ових голова било је још доста шанси за госте. Треба споменути одлично изведен слободан ударац од стране  Рашковића са неких 25. метара после којег је се затресла  статива. Секулић Л. је могао бар још два пута да се упише у листу стрелаца. На крају утисак је да је Сремчица ову утакмицу добила са пола снаге. Други, још упечатљивији утисак је да су фудбалери Сремчице данас срушили једну веома неугодну традицију, за коју сигурно нико од њих није ни знао, а они што су знали, нису смели да је помену да не би призвали зле духове, а то је да се ни најстарији навијачи Сремчице не могу сетити кад је остварена победа на овом терену. Овај резултат од 0:5 ће се свакако свима добро урезати у памћење. Данас, Сремчица без слабог места, Рашковић постигао први гол и на тај начин разбио малер који га је пратио у претходним утакмицама, у првенственим утакмицама дебитовао Секулић Б, Стеван Р и Урош Савић одлични на позицијама задњег везног, последња четворка у одбрани, Милашиновић М, Савкић Ђ, Милошевић А и Васиљевић М, чврсти да готово противник није ни упутио озбиљан ударац. После повреде поново заиграо Јеремић, Пајић Н и Скадрић М  се озбиљно намећу. Брковићу на голу готово да је било досадно, ипак оно мало посла одрадио је на најбољи могући начин.

Следећу утакмицу ФК Сремчица игра у недељу, 14. октобра, у Сремчици. Почетак је у 14 и 30.