SREMČICA NA PUTU OPSTANKA

Fudbaleri Sremčice su danas ceo zimski trud, rad i volju pretočili u tri zlatna vredna boda. Od pobrojanih reči ova poslednja posebno treba da se istakne. Videli smo nastup sa mnogo više žara nego jesenas, sa vidnim voljnim momentom, da se grize, da se bori za svaku loptu, da se nekako na kraju dodje do željenog rezultata. Videli smo i nešto posle utakmice: pesmu u svlačionici, ovacije treneru Aci Miliću kad se pojavio u istoj, a onda i video-poziv šefu Mijailoviću da i on oseti veliku i zasluženu radost. Gledajući i analizirajući sami teren i igru naših momaka ne možemo posle ovakvog rezultata ništa i nikome da zamerimo, ali isto tako ne možemo, a da ne primetimo i da je Mladenovac, iako u ovoj ligi niko i ponavljamo niko nije lak rival, ipak igrački tanak, da moramo zato ovu pobedu što pre da zaboravimo, da se ne daj Bože ne ponesemo i da u sledećem kolu odigramo još mnogo bolje, kompaktnije i jače da bi ovaj prvi trijumf dobio pravu vrednost i još veću težinu.A.Filipovic,Kilibarda,Rebić(Vasiljević),Rajkovic,Stojanov,Dimić,I.Mladenovic(Milićević),M.Filipovic(Šekularac),Djuric(Ugrica),Ivelja i S.Mladenovic  poveli su već u 9. minutu posle centaršuta Ivelje i odlične reakcije glavom novog centarfora Nece Djurića. Petnaest minuta kasnije jedno od najvećih otkrovenja ove zime Lazar Kilibarda odlično se snašao u gužvi posle kornera Steve Mladenovića  i povisio na 2:0, medjutim početkom drugog poluvremena gosti su silno pritisli i smanjili posle centaršuta i jakog poluvoleja sa 10-ak metara vrlo dobrog štopera Krstića. Imali su Mladenovčani potom još 2-3 solidna pokušaja, ali mnogo veće šanse mašili su naši. Ivelja gadja u prečku, a Stojanov u sam ugao, ali sa linije bek gostiju izbija loptu iz gola. Plašili smo se tada kazne, počeli da strepimo, ali Pavle Ivelja se prosto poklonio i počeo: za tri minuta dva izvrsna gola, slična, šutevima po zemlji sa nekih 15-ak metara.. Dovoljno za oduševljenje navijača, već opisanu radost igrača i prvi, veliki trijumf  Ace Milića, a u ulozi trenera prvog tima. Sve čestitke našim igračima, takodje i momcima sa Selters stadiona na borbenosti i više nego fer i korektnom ponsšanju, čestitke i sudijskoj četvorci na čelu sa Dušanom Vićentijevićem na neprimetnom i odličnom sudjenju, uz jedan sporan detalj, a to je poništen gol Mladenovca zbog ofsajda u 8.minutu..  Sledeć vikend je drugo kolo, igramo protiv Studentskog grada, po nekim najavama u nedelju od 17:30 na stadionu Brodarca, ali o tome će još biti u toku nedelje detaljnijih i konačnih informacija.