СРЕМЧИЦА ПОБЕДНИЧКИ КРОЗ БУБАЊ ПОТОК, Лештане-Сремчица 0:2 (0:1)

СРЕМЧИЦА: Брковић, Гудовић, Васиљевић, Савкић (кап.), Милошевић, Савић, Секулић, Јеремић, Пајић, Скадрић, Младеновић  Резереве: Дувњак, Секуловић, Савић С, Медан, Зајић, Пајић В, Ђуришић,

После завршене утакмице може се рећи да је ово била једна рутинска победа Сремчице. Уосталом и резултат је, сам по себи, довољно речит. Ипак, не може се рећи да су момци из Сремчице овај леп успех остварили на лак и безбрижан начин. Сваки играч који је добио шансу од тренера Саше Стојадиновића био је довољно добар да на крају кажемо да је ту шансу и оправдао. Било је ту доста трчања, игре у оба смера, јаких дуела и на крају је све то резултирало једним добрим резултатом. Да је постигнут још и неки гол више из веома зрелих шански које је Сремчица створила, не би ништа шкодило, али после ове утакмице нико из табора гостију не сме да буде незадовољан. Прво полувреме припало је у потпуности гостујућој екипи. Прву шансу имао је млади Скадрић. На неких десетак метара од гола лопта је скочила и скоро идеално пала на ногу нападачу. Била је то шанса за леп волеј ударац, али изгледа да млади нападач ту техничку финесу још није довољно увежбао. После извесног времена нашао се готово у идентичној ситуацији и млади Никола Пајић, али и његов ударац није заслужио прелазну оцену, оба шута су отишла преко гола. После ових изгледних прилика било је јасно да Сремчица може данас да дође до доброг резултата. И заиста, само после неколико минута лопту је на неких петнаестак метара од гола примио центарфор Пајић, повукао је неколико метара према голу а онда филигрантском прецизношћу упослио неуморног Луку Секулића. Најбољи стрелац Сремчице у досадашњем току првенства овакву шансу ретко не користи. Његов ударац голман домаћих није имао шансе да заустави и Сремчица је дошла у вођство. До полувремена се резултат није променио,  јер домаћи играчи готово да нису направили ни једну озбиљнију шансу, а гости као да су били задовољни тренутним резултатом. Друго полувреме Сремчица је започела у истом саставу а тај почетак је личио готово на све претходне. Дакле, био је слабији од игре у првом делу утакмице. Зашто се то догађа на свакој утакмици, готово да ником није јасно. И да се одмах разумемо, кондиција није у питању. Спремнији су играчи Сремчице у просеку од готово свих противника са којима је до сада играла, али синдром слабијег другог полувремена је готово био присутан на свим утакмицама. Противник, иако је имао почетком другог дела игре иницијативу, није успео да је матерализује. Можемо рећи да је створио две изгледније прилике али то није било довољно да се науди озбиљној екипи каква је данас била Сремчица. Могла је Сремчица из контранапада да и раније осигура победу али је из неког разлога изостала добра реализација. Један од упечатљивијих тренутака видели смо средином другог дела игре кад је у једној брзој контри Никола Пајић побегао свом чувару, штоперу домаћих. Домаћем играчу није преостало ништа друго до да сруши младог нападача. Био је то школски  пример кад последњи човек одбране руши нападача и кад, по правилу, мора да добије црвени картон. Судија Јекнић се одлучио за мање драстичну казну и направио, чини се, једину грешку на данашњој утакмици. Тренер Сремчице је у другом  делу другог полувремена извршио и три измене. Уместо Скадрића у игру је ушао Лука Медан, а на неких петнаестак минута до краја Бобан Савић је ушао  уместо већ уморног Николе Пајића, на место најистуренијег нападача. Медан је своју запажену игру зачинио изванредном асистенцијом за гол и недостижних 0:2.. Један продор по десној страни и милиметарски тачан центаршут према Секулићу који је увек тамо где треба да буде. Пре тога је Стева Младеновић по десној страни прошао све што се проћи могло, али је завршница тог продора изостала само на кратко, док се лопте није дочепао Лука Медан. Епилог је познат. На самом крају утакмице шансу је добио и млади Секуловић уместо Славише Јеремића.

Била је ово четврта победа Сремчице на гостујућим теренима. Да је такав успех остварен и на домаћем терену, Сремчица би већ била међу прве две екипе на табели. Да ли се лош биланс, кад су у питању бодови на домаћем терену може поправити, видећемо већ у недељу кад у Сремчицу долази Хајдук са Лиона.