TEŠKO DO POBEDE I U KUPU

Sremčica je prošla u sledeće kolo kupa, imaće priliku, baš kao i prošle sezone, da na proleće ode i korak dalje od prolećnog četvrtfinala i ispadanja na penale od Radničkog(NB) i na tom rezultatu treba odati priznanje igračima i stručnom štabu. Po rangu najslabijji protivnik u ovom krugu, član Prve beogradske lige, Omladinac iz Velikog Polja kod Obrenovca, ipak je dobrano namučio naš tim, posebno u drugom poluvremenu. Prvi deo doneo je dominaciju crveno-plavih i izuzev jedne kolosalne šanse gostiju i bravurozne reakcije Filipovića sve drugo se dešavalo ispred gola “zelenih”. Od mnoštva šansi dve su donele promenu na semaforu. Najpre je Lazic u 20.minutu uhvatio volej sa 12-13 metara i postigao(ponovo) gol za TV špice. Zarila se lopta u raklje dobrog golmana Radića. 18 minuta kasnje na scenu je stupio asistent kod prvog gola Sekulić i ovog puta rešio sve sam. Jedan od mnogih prodora po desnoj strani završio je preciznim i lepim šutem u donji desni ugao za sigurnih 2:0. Sigurnih? Nije izgleda za Sremčicu ništa više sigurno,posebno na domaćem terenu. Neshvatljiv i neočekivan pad u igri desio se od 46.minuta, posebno imajući u vidu ritam i kontinuitet treninga jedne i druge ekipe, a ruku na srce i ipak uočljivu razliku u kvalitetu. Okuražili su se, ohrabreni našom očajnom igrom, i gosti i u 63. minutu kapiten Todović je preciznim udarcem sa 20 metara smanjio na 2:1. Nekako smo dogurali do zaustavnog vremena, a onda šansa  i samo ogromni uzdasi gostujucih navijača. Šut odličnog Selića sa 12-13 metara krajnjim naporom je Filipovic odbio u polje i sprečio da gledamo penale. U nedelju očekuje nas teško i preteško gostovanje TEK-u. Ohrabruje povratak na teren posle višemesečne pauze centarfora Bojića, a da li će u odsustvu nekolicine prvotimaca(što zbog povreda,što zbog kartona) to biti dovoljno za povoljan rezultat na terenu u Crljenima, saznaćemo već u nedelju oko 15 sati kada usledi rasplet okršaja dojučerašnjih rivala iz zonskog ranga.