U SREMČICI, IPAK, NEŠTO NOVO, Sremčica – Brodarac 2:2 (2:2)

SASTAV SREMČICE: Brković, Antić, Ristivojević,Milićević,Brkić,Sekulić, Rudan,Jeremić, Milisavljević,Mladenović, Rakić REZERVE: Filipović, Savić ( ušao u 90.minutu), Perućica (ušao umesto povređenog Rakića, u 24 minutu), Radović, Jovanović (ušao u 90. minutu), Lazić, Vasiljević,

Ne, u Sremčici nema ništa novo što se tiče same igre tima, jer svaki nastup tima na domaćem terenu ostaje u senci nastupa na gostujućim terenima. Tako je bilo i na utakmici sa Brodarcem. Posle sjajne igre tima na Zvezdari, i nesrećnog poraza, očekivao se na domaćem terenu bolji i sigurniji nastup od prethodnih . Nažalost, pobeda je opet izostala. Na ovoj utakmici Sremčica je dva puta bila u prilici da juri negativan rezultat i dva puta je uspela da se vrati u igru, što nije uspevala na nekim prethodnim nastupima. Ali da krenemo od početka utakmice u kome je tim Brodarca imao početnu inicijativu dok su domaći igrači pokušavali da dođu do svoje igre što im i nije baš uspevalo u tim trenucima. Kao rezultat te blage terenske nadmoći, ali ipak i sasvim neočekivano, gosti su došli u situaciju da ugroze gol domaćina i to ni manje ni više nego iz dosuđenog, kako to sudije stručno naglašavaju, kaznenog udarca. Igrao se 24. minut kad je gostujući igrač doturio loptu svom centarforu na nekih 12-13 metara od gola Brkovića. Ovaj je sa loptom krenuo prema golu gradeći se i pokušavajući da dođe u priliku da uputi udarac. Neko je iz odbrane domaćeg tima intervenisao a igrač sa loptom je pao. Sudija se nije dvoumio, pokazao je na belu tačku. Da li je to zaista bio jedanaesterac ili ne, teško nam je da prosudimo, mada ćete češče čuti odgovor da uslova za najstrožu kaznu nije bilo. Centarfor gostiju, Injac, je uspeo da nekako smesti loptu u mrežu i da gost povede sa 0:1. Kažemo nekako, jer je Brković pročitao izvođača, bacio se na pravu stranu i gotovo uhvatio loptu. Kako je ona ipak završila u golu, teško je objasniti. Posle vodećeg gola gostiju, Sremčica kao da se trgla i počela češće da ugrožava gol gostiju. Beležimo i lepu šansu koju su domaći igrači stvorili kad je ubacivanje lopte iz auta na svojstven način izveo Brkić, lopta je došla do Rakića na prvoj stativi koji je prosleđuje u pracu peterca, ali tamo nije bilo igrača koji bi  je skrenuo u gol. Bilo je još nekih prilika iz ubacivanja lopte sa strane, ali se rezultat nije menjao sve do 34. minuta. A tada na pravi način dolazi do izražaja upornost i nepokolebljivost mladog napadača Luke Milisavljevića. Štoper gostiju je vratio loptu svom golmanu sa nekih 35 metara od gola. Nije to učinio na pravi način, lopta je bila spora što je Luka ostio i krenuo za njom. Golman gostiju je krenuo ka lopti, ali se onda predomislio i stao, a njegovu neodlučnost je na pravi način iskoristio mladi napadač šaljući loptu rutinski pored pokolebanog vratara gostiju, 1:1.  Nismo navikli na situaciju da Sremčica tako brzo uzvraća posle primljenog gola, što je  kod domaćih navijača pobudilo nadu na još povoljniji rezultat.  Ipak, usledio je još jedan šok za domaćina. Igrao se 38. minut kad je gostujući igrač sa brojem 7. Puzović prihvatio loptu na desnoj strani na nekih 25 metara od gola. Povukao je loptu ka sredini a onda snažno, a izgleda i neočekivano za mladog golmana Brkovića, raspalio po njoj. Bio je to sjajan udarac, a lopta je na svom lelujavom putu završila pod prečkom domaćeg gola, 1:2. Čini se da je golman Brković pre očekivao centaršut nego direktan udarac i da je ovog puta bio uhvaćen na krivoj nozi. Ipak, i posle drugog vođstva gostiju usledio je brz i elegantan odgovor domaćih igrača. Sa leve aut-linije, u visini kaznenog prostora, Brkić je izveo svoj čuveni aut. Ispred prve stative   loptu je paralelno sa golom uputio neumorni Luka M. Ovog puta je na loptu imao ko da skoči. Rudan je bio u skoku za glavu viši  od svojih čuvara i  prosto je zakucao pored nemoćnog golmana. Bio je to sjajan odgovor domaćina. Igrao se 44. minut. Odmah potom je došao i kraj prvog dela igre. A na poluvremnu smo videli zaista nešto novo u Sremčici, nešto što odavno nismo čuli da se dogodilo na nekom terenu u Srbiji, na bilo kom nivou takmičenja. Naime, predsednik FK Brodarac, Dragan Ilić, poznatiji pod nadimkom Lita, prošao je na poluvremenu pored ljudi koji su obezbeđivali utakmicu, i na njihovu reakciju da ne može da prođe odgovorio, znate li vi ko sam ja? Prošao je pored zatečenog obezbeđenja i ušao u prostoriju gde su se nalazile sudije i delegat. Postoje svedoci koji će potvrditi da se sudijama obratio rečima, pazite šta radite. Vest da je predsednik Brodarca na poluvremenu ulazio u prostoriju gde su se nalazile sudije i da je tom prilikom pretio, pročula se i na tribinama. A glavni sudija je u drugom delu utakmice  baš pazio šta radi. Doneo je nekoliko  iritantnih odkuka na štetu Sremčice, što je objektivna domaća publika teško podnela. Usledile su uvrede upućene sudijama a pominjani su i čelnici saveza. Stvorena je jedna loša atmosfera, jedan negativan ambijent, za šta, sigurni smo nije bilo nikakvog razloga. Zašto je jedan član Izvršnog odbora FSB imao potrebu da poseti sudije u poluvremenu i da im se obrati na već opisani način, to samo on zna. Zašto da od jedne zanimljive fudbalske predstave, u kome je  u korist njegovog tima dosuđena i najstrožija kazna, napravi jedan uznemirujući događaj, teško je odgonetnuti. Zaista teško shvatljivo, pogotovo što mladi tim Brodaraca nije bio ni na koji način oštećen. Pri tom je prikazao i dobru igru a pogotovo ako se ima u vidu da je u startnoj postavi bilo 7 bonus igrača, veoma kvalitetnih i perspektivnih.

Šta na kraju reći o tom drugom delu igre. Čini se da je upućenoj domaćoj publici bilo najinteresantnije  ponašanje glavnog sudije na kojeg su pretnje na poluvremenu od strane člana rukovodstva saveza ostavile baš vidljiv trag. Na kraju rezultat iz prvog dela, 2:2, kojim su gosti sa Starog sajmišta sigurno zadovoljniji od domaćina.

Ovu utakmicu će obeležiti još jedan nemio događaj. Naime, već u 24. minutu iz igre je morao da izađe jedan od ključnih igrača Sremčice, Nikola Rakić. Posle jednog vazdušnog duela sa odbranom gostiju, Rakić je ostao na zemlji. Povreda je bila ozbiljnija nego što se to u prvi mah činilo. Posle ukazane prve pomoći od strane dežurnog lekara, Rakić je dežurnim ambulantnim kolima prevezen i na Urgentni centara gde mu je zašivena povređena arkada. Nadamo se da će Rakić već za nedelju dana biti spreman za igru.