USPEŠAN PRELAZ PREKO SKELE

PKB Padinska Skela – Sremčica 1:3 (0:1)

SREMČICA: Jadranin, Savić, Rebić, Obradović, Pavlović, Jevtić, Mačinković, Maksimović, Šarčević, Šarić, Mladnović

REZERFE: Lukić, Resimić, Petrović, Pavlović D. Rebić J. Vučinić, Nikolić STRELCI: Šarčević u 17. Petrović u 70. i Šarić u 77. za Sremčicu a Kuč u 86. za PKB

Ima nešto u timu današnje Sremčice što raduje i što je u poslednje vreme, kad je u pitanju srpski fudbal,  dosta retka pojava. To je gotovo isti sastav tima iz nedelje u nedelju. I meni koji pišem ove izveštaje sa nedeljnih  utakmica, kad u protokolu pročitam, Jadranin, Stošić, Rebić, Obradović, Palović, Savić….odmah se javi asocijacija na davni šampionski tim Crvene Zvezde i na taj sastav koji smo svi znali napamet, Dujković, Đorić, Jeftić, Pavlović, Dojčinovski, Klenkovski….. Siguran sam da je i to jedan od razloga, možda i najvažniji, koji utiče na dobre igre i rezultate ovog proleća. Međutim, kad se u timu ne pojavi neko iz standardne postave, navijači odmah postaju skeptični sumnjajući u povoljan ishod utakmice. I danas se javila sumnja u Padinskoj Skeli kad je primećeno da u timu nema Stošića i kapitena Đurića, obojice zbog parnog broja žutih kartona. Ne znamo koliko je trener Sremčice Aca Milić brinuo kako će da nadomesti izostanak dvojice, u poslednje vreme ponajboljih igrača, ali se pokazalo da im je pronašao dostojne zamene. Umesto Stošića i Đurića u sastavu su se pojavili mladi Jevtić i Mačinković. Jevtić na sredini terena umesto Miljana Savića, koji je prekomandovan na desni bok, a Mačinković uz levu aut liniju, na svoje uobičajeno mesto. Posle početnog odmeravanja snaga, a to obično bude u prvih petnaestak minuta utakmice, na scenu je stupio najnepredvidiviji fudbaler Sremčice, Miloje Šarčević, i iz, za njega karakterističnog solo prodora i veoma preciznog udarca sa nekih osamnaest metara po zemlji, doveo goste do rezultatske prednosti.  Onda su usledile još dve velike šanse za goste. Mladenović je najpre šutirao očekivano slabo desnom nogom a zatim neočekivano promašuje u prilici iz kojih je ranije lako pogađao. Da su se domaći predali posle vođstva gostiju, nisu. Imali su nekoliko brzih kontranapada preko desnog boka a ponekad i kroz sredinu preko svog veoma agilnog napadača sa brojem devet, Vukomanovića. Posle jednog od tih napada glavni sudija je mogao da pokaže i na belu tačku. Lopta je pogodila u ruku jednog igrača Sremčice koji je ležao na zemlji i odbila se u korner. Sudija se odlučio za korner. Samo nekoliko minuta kasnije sudija po drugi put greši kad očigledan prekršaj u šesnaestercu domaćih nad Mladenovićem, kada je sa leđa srušen u prilici kad je lako mogao da pošalje loptu u mrežu. Za ovakve scene se obično kaže da je u pitanju  kompenzacija. Po veoma toplom vremenu sudija je dozvolio fudbalerima i mali predah na sredini prvog dela utakmice.

U drugom delu utakmice Sremčica je nastavila sa karakterističnim napadima preko bokova, s jedne strane su bili Savić i Mladenović a sa druge Rebić i Mačinković. Nadmoć gostiju je već postala očigledna i bilo je samo pitanje trenutka kada će pasti taj drugi gol za sigurnije vođstvo. Posle desetak minuta trener Milić uvodi u igru Ivana Petrovića umesto već pomalo umornog Mačinkovića. U jednom trenutku kao da je rešio da stavi tačku na ovaj susret kreće u akciju Mladenović. Prolazi jednu, drugu, treću prepreku i kad se pomislilo da će to biti još jedna njegova akcija za pamćenje, on nesebično dodaje loptu slobodnom i svežem Petroviću. Petrović je igrač koji ne komplikuje i kad je u prilici da šutira on to i uradi. Snažan udarac sa petnaestak metara, po zemlji, i lopta je završila u suprotnom uglu domaćeg gola, za 0:2. Ne može se reći da je ovaj pogodak umirio domaće navijače, jer su oni bili mirni i neobično malobrojni za razliku od nekih ranijih susreta susreta između ova dva tima. I navijača Sremčice je bilo manje nego na nekim ranijim gostovanjima. A u takvim prilikama, kad publika nije bučna i kad se mogu čuti i pojedinačni glasovi nekog objektivnog domaćeg navijača, do uha mi stiže glas koji za Maksimovića kaže da je igrač za viši rang i da ima i drugu nogu kao levu, igrao bi u Prvoj ligi. Stevu Mladenovića je već na početku susreta okarakterisao kao gospodina u kopačkama. Neko mu je rekao i da Sremčica ne nastupa u kompletnom sastavu, ali mu niko ne reče i da je na terenu prvi strelac lige, Šarić. A Šarića je danas  zaista bilo teže primetiti, jer ne pamtimo ni jednu njegovu akciju sve do trenutka kad je Rebić poslao jednu loptu na pet metara od gola. Jedan igrač gostiju je skočio, udario loptu glavom, ona se od prečke odbila vertikalno prema gol liniji. Bio je to Šarić. Nije bilo VAR-a koji bi pokazao gde je lopta pala, igra je nastavljena a Šarić pokazao kako može za čas da postane opasan.  U igru je u 67. minutu umesto Jevtića ušao i D. Pavlović, svež i pokretljiv igrač i Sremčica je nastavila sa sigurnom igrom, razmenom kratkih pasova, čuvanjem lopte. Ipak i mala neopreznost može da se izrodi u dobre prilike. Domaći su bili  u još dve šanse da ugroze gol Jadranina, ali oba puta je na mestu bio požrtvovani   Obradović i uspešnom blokadom uspeo da spreči  da lopta krene prema golu gostiju. Posle ovih pokušaja više se pitanje pobednika nije ni postavljalo, ali je jedna mogućnost lebdela u vazduhu, barem za one koji bolje poznaju današnji tim Sremčice. A ta mogućnost je bila da Šarić ne postigne ni jedan gol, što bi bilo zaista neobično za njega, da odigra celu utakmicu i da se ne upiše u listu strelaca. Druga mogućnost je bila da postigne gol i da potvrdi svoju ubojitu narav. Nekada je u navijačkom korpusu Sremčice bilo ljudi koji siguro ne bi propustii priliku i da se   povodom dileme oko Šarićevog učinka debelo opklade. Oni koji bi stavili novac da neće, iz minuta u minut bili bi sigurniji da će dobiti opkladu. Oni drugi bi se silno obradovali u  77. minutu kad je vispreni napadač primio loptu na grudi u delu peterca koji se produžava od stative prema aut liniji.  Tih nekoliko kvadrata bili su mu dovoljni da izvede pravu bravura i da potvrdi svoj nesvakidašnji golgeterski dar. Iz okreta je uspeo da pošalje loptu u mrežu i da još jednom obraduje gostujuće navijače. Odmah potom trener Milić je uveo u igru  Nikolića, J. Rebića i Vučinića umesto Mladenovića, Šarčevića i Šarića.  Vučinić je imao jedan lep prodor i udarac prema golu ali je lopta za malo prošla kraj stative. I Nikolić je snažno šutirao sa nekih petnaestak metara, ali za malo preko gola. U 86. minutu su domaći igrači kaznili jednu opušteniju igru gostiju i preko rezerviste Kuča uspeli da postignu gol za utehu.