VELIKI TRIJUMF

Sremčica je u teškoj utakmici protiv odličnog i kvalitetnog rivala ostvarila prvu pobedu u ovoj sezoni, 2:1(1:0). Zasluge za važan trijumf  na ravne časti dele svi: publika koja je uprkos zabrani našla svoje mesto tamo negde u ćošku iza gola prema balonu i zdušno do kraja bodrila i strepela za svoje ljubimce. Stručni štab na čelu sa šefom Šimičićem i pomoćnikom Nedićem koji je promešao karte u odnosu na prvo kolo i stvari postavio na pravo mesto. Ratković je počeo na levom beku, a Maksimović vraćen na svoju, rekli bi, prirodnu poziciju u veznom redu, a kad on stoji iza kapitena Djuričića i popularnom “Zeki” je lakše da se razmahne i pokaže vrlo brzo šta zna. Brzopoteznu akciju u 8.-om minutu završio je lucidnim proigravanjem danas startera, mladjanog Kilibarde(još jedan pun pogodak stručnog štaba!), a ovaj je znalački pogodio suprotni ugao golmana Bojovica. Rano vodjstvo i veliko olakšanje za one koji su danas postali heroji Obrenovačke 6: Filipovic, Bjelanovic, Ratkovic, Maksimovic, Stojanov, Petric, Kilibarda(Ivelja), M.Filipovic(Popovic),Kuzmanovic(Milisavljević), Djuričić i Jovanovic(Vasić) održali su prednost do kraja poluvremena, a nastavak je ispao još sadržajniji i bolji, posebno u svom drugom delu. Najpre je izvrsni Stojanov centaršut Djuričića iz kornera glavom prosledio direktno na mesto gde se spajaju prečka i stativa i umesto evro gola lopta se za koji milimetar odbila u polje. Već u sledecem napadu Sremčica je duplirala prednost. Još jednu filigrantski preciznu akciju završio je Ratković idealnim ubacivanjem lopte po zemlji na peterac. Milisavljevic je sve to pratio i iz punog trka prosto zakucao loptu u mrežu. Na žalost, usledili su trenuci opuštanja i u 78.minutu opasni “studenti” su smanjili na 2:1. Uvukla se zebnja medju naše navijače, a Popovic umalo nije prekratio muke 7-8 minuta pre kraja. Ivelja ga je spojio sa golom, dobro je i naš napadač reagovao, ali je pravovremenim ulaskom u šut golman gostiju sprečio siguran pogodak. Do kraja još 2-3 opasna centaršuta gostiju, ali se u tim trenucima isticao i ulivao veliku sigurnost naš golman Roki Filipovic. Uz njega i već pomenuti majstor fudbala Stojanov i takodje fantastični i sigurni Petric. Bjelanovića je isto svuda bilo, dobra njegova partija, još samo da poradi na situacijama jedan na jedan kada na njega krenu opasni i brzi protivnički napadači. Sve ostalo za prelaznu i vrlo dobru ocenu. Isto važi i za drugog beka Nemanju Ratkovića, agilan, traži loptu, direktno asistirao kod drugog gola, i njemu fali još samo malo sigurnosti, ali s’ obzirom da davno nije bio starter-odlično. Maksimović se, već je rečeno, mnogo bolje snašao na mestu “ u vezi” nego na beku. Pokazao je kako “dobru loptu” ima, a mogao bi u narednim mečevima da se još više oslobodi i šutne ponekad i na gol. Neće biti prijatno protivničkim golmanima. Kad smo kod dobrog šuta i centarfor Filip Kuzmanović će, sigurni smo, u narednim mečevima pokazati kakvu “bombu” drži u nogama. Danas je bio dobar, ali je oreol strelaca i slave prepustio mladom Kilibardi, koji je golom i dobrom partijom iskoristio u potpunosti šansu, i jednom od ljubimaca domaće publike Luki Milisavljeviću koji je pogotkom dobio nagradu za veliki trud, a ujedno najavio povratak u prošlosezonsku formu. M.Filipovic(bonus) čeka momenat da i on iskoči u prvi plan i polako potvrdi svoj ogromni potencijal. Ivan Jovanovic danas pokretljiv i opasan za poziciju na kojoj igra, ubuduće ova dva epiteta moraju i još jače da stoje pored njegovog imena. Za to ima i potencijala i snage. Kapiten Djuričić danas je kapitenski predvodio svoje “crveno-plave” do pobede. Direktnom asistencijom kod prvog gola, ali još više sigurnošću i mirnoćom koju uliva i prenosi ostalim igračima zavredjuje i ulogu vodje i komada platna koje nosi oko desne ruke. Studentski grad će mnoge iznenaditi. Ekipa sastavljena od mnogo dobrih igrača, majstora tako reći, Jovančića, Dabića, Purića, Lemića i tako dalje, i tako dalje, danas je pokazala još jedan veliki kvalitet. Retko smo gledali tako fer ekipu i ponašanjem i igrom na terenu. Želimo im puno sreće u nastavku takmičenja. U sudaru dve korektne ekipe nije bilo teško ni mnogo puta (ne)opravdano prozivanom sudiji Ivanu Jeremiću da se uklopi i zasluži najvišu ocenu za svoju arbitražu. Sledecu utakmicu naši momci igraju u subotu u 16:30 u gostima protiv ekipe Radničkog sa Novog Beograda.