VODENI PORAZ

SREMČICA-KOSMAJ (RALJA) 2:3 (0:1)

SREMČICA: Jadranin, Stošić, Maksimović, Obradović, Resimić, Rebić, Savić, Milosavljević, Đurić, Šarić, Mladenović: Rezerve: Marković, Jevtić (u igri od 90), Radenković, Stanković, Kovačević ( u igri od 83), Šarčević ( u igri od 46.m)

Dva tima, dva stila. Pobedio je srećniji , ali ne grešimo i ako kažemo da je pobedio tim koji se bolje prilagodio uslovima koje je diktirao teren. Kiša koja je danima natapala travnatu podlogu  bez dobre drenaže,  stvorila je nemoguće uslove za pravi fudbal. Fudbaleri Sremčice u takvim uslovima ostali su bez svog najjačeg aduta, pas igre kojom osvajaju teren, stvaraju šanse i uglavnom pobeđuju. I kao da su zbog takvih  uslova  već posle desetak minuta  doživeli ozbiljnu nelagodu koja je dovela i do poraza.  Naravno, nisu jeftino prodali bodove, mučili su i protivnika i sebe i svoje navijače. Već u  trećem minutu Sremčica je mogla da povede. Sa leve strane desnom nogom (neobična pojava) centrirao je Rebić. Na drugoj stativi loptu je dočekao  mladi Stošić, zahvatio je loptu unutrašnjim delom stopala, ali se i golman Milivojević našao na istoj strani i sjajnom intervencijom sprečio loptu da uđe u mrežu. Bilo je još pokušaja domaćih fudbalera u prvom poluvremenu, šuteva sa distance i iz kaznenog prostora, ali su gabaritni odbrambeni igrači Kosmaja uspeli da  osujete domaće da ozbiljnije ugroze  njihovog golmana. S druge strane i gosti su znali da uzvrate, videlo se već u prvom delu igre kroz nekoliko brzih akcija koje nisu realizovane opet zahvaljujući  teškim uslovima na terenu.  A onda je dosuđen korner za goste  sa leve strane u 24. minutu. Visoko nabačena lopta preletela je sve igrače kao i golmana Jadranina, ali ne i levog beka i kapitena gostiju Jovičića. On je zahvatio loptu čelom  i smestio je u mrežu domaćih. Uzalud su domaći pokušavali da izjednače. Bez prave igre,  uz mnogo obostranih  grešaka, vođstvo gostiju od 0:1 nije bilo ozbiljnije ugroženo.  Na poluvremenu trener domaćih, Radišić, je izvršio jednu izmenu. Umesto Milosavljevića u igru je ušao Šarčević. Gosti nisu imali razloga da menjaju tim koji pobeđuje. Posle desetak minuta u drugom poluvremenu otvorila se sjajna kontra za goste. Gotovo sa polovine terena istrčao je najbolji igrač utakmice, Čokić, i bez mnogo muka savladao golmana Jadranina za 0:2. Taj neočekivani rezultat kao i ulazak u igru Šarčevića kao da je prenuo domaći tim. Počeli su sa žešćim napadima, naravno u datim uslovima, i posle pet šest minuta uspeli su da smanje rezultat na 1:2. U jednoj od mnogih gužvi u šesnaestercu gostiju najbolje se snašao Šarčević i udarcem po zemlju pogodio mrežu. Pre toga je sa iste pozicije Đurić bio neodlučan, te hoće te neće, da bi na kraju cela akcija doživela krah. U ovom periodu igre grešio je glavni sudija. U jednom trenutku je čak dosudio slobodan udarac za goste kad je domaći igrač bio u naletu i kad se dokopao lopte u izglednoj prilici da ugrozi gol gostiju.  Gostujući igrač je pokušao da izbije loptu, promašio je ceo fudbal i pao na leđa a da ga napadač  Sremčice  nije ni dotakao. Ova odluka je izazvala veliki revolt kod domaćih navijača. Pale su i teške reči. Pod tim utiskom je glavni sudac i dosudio najstrožu kaznu za domaće.  Naime, lopta je sa ivice šesnaesterca bila upućena prema golu gostiju. Na svom putu je verovatno pogodila  u ruku gostujućeg igrača, ali ruka je bila u sastavu tela, na stomaku i da je bila provera uz pomoć WAR sistema, odluka bi verovatno bila promenjena. Odgovornost za izvođenje najstrože kazne preuzeo je Šarič i rutinski savladao Milivojevića za 2:2. Očekivao se totalni preokret i konačno pobeda domaćih. Bilo je i vremena i šansi dovoljno da gosti prime još par golova. Ali bilo je i rizika u takvoj igri, kad se samo mislilo na protivnički gol a najmanje na sopstveni. U takvoj igri, kad se očekivo nokaut protivnika, usledio je kontraudarac opet u liku Čokića, koji je gotovo na identičan način opet sa centra pobegao svojim čuvarima i postigao gol za novo vođstvo. Bilo je vremena za izjednačenje, ali ne i snage. Tako je Sremčica propustila  dobru priliku da posle izrazito lošeg starta, ipak stane u sam vrh tabele. Moraće da sačeka novu priliku. Da li će to biti utakmica sa Sinđelićem, u subotu  na Lekinom brdu, saznaćemo već  oko 12 h. Utakmica će početi  u 10 h.